bahis siteleri

Úsměv jako Smoleňák! Ještě dolní zuby, culí se Marha a chystá návrat

Foto: Martin Voltr

Moc nechybělo, a gól Šimona Marhy byl v utkání dvacítky proti Švédům tím vítězným. Češi ale nakonec ztratili zápas v nájezdech, a tak na turnaji v Příbrami zabojují jen o třetí místo. „Kdo bude hrát víc fyzicky a makat, ten to urve,“ hlásí Marha před bitvou se Slováky.

Druhý souboj dvacítky na domácím turnaji měl dvě odlišné fáze. Tou první byla úvodní třetina, ve které Češi herně propadli a na ledě neukázali téměř nic. „Byla úplně otřesná. Nevím, jestli jsme nebyli připravení, ale únava byla trošku znát. Švédové nás k ničemu nepustili. Pak jsme to ale rozhýbali a už to byl vyrovnanější zápas,“ kvituje Šimon Marha.

Ve třetí třetině národní tým skóre otočil. Díky Petru Hauserovi a právě Marhovi, kteří shodně potrestali švédské tresty. V Příbrami to spustilo velkou euforii, už se zdálo, že si Češi půjdou za vítězstvím.

„Přišel jsem k tomu jak slepý k houslím. Trefil jsem obránce do brusle a puk se od nich odrazil. Štěstíčko stálo při mně,“ kvituje Marha. „Šli jsme si za tím, povedlo se nám skóre otočit. Bohužel jsme pak ale dostali gól,“ lituje rychlého švédského vyrovnání.

Závěr přesto měli Češi jasně lepší, vytvořili si několik gólovek, jenže ty neproměnili a v nájezdech padli. „Měli jsme hodně šancí, ale bohužel nám chybí ta koncovka,“ ví útočník druhé formace, který si ve finiši hodně věřil. Na střídačce nešetřil úsměvy, proměnil i svůj nájezd. „Vždycky když to tam padne, cítím sebevědomí a věřím si na všechno. Škoda, že ty nájezdy nevyšly.“

Celkové vyznění z prvních dvou zápasů proti špičkovým evropským sokům není úplně negativní. Ve sportu se každopádně na zásluhy nehraje, proto Češi oba duely prohráli a na první dvě příčky už musí zapomenout.

„Myslím, že až na tu první třetinu se Švédskem jsme byli konkurenceschopní. Dělali jsme jim problémy, mohli jsme i vyhrát. S Finskem nám tam bohužel padly blbé góly a se Švédskem jsme prohráli na nájezdy. Ale myslím, že to bylo dobré,“ pokyvuje Šimon Marha.

„Rád bych zůstal ve Švýcarsku, ale chtěl bych třeba na rok domů do Česka, protože teď to bylo těžké.“

Syn legendárního Josefa Marhy teď patří mezi hráče, kteří debutují ve dvacítce a bojují o šanci směrem ke světovému šampionátu. Částečně už k tomu srpnovému, ale hlavně k dalšímu, v němž bude hrát ročník 2003 ústřední roli.

Čerstvě devatenáctiletý Šimon hrál v letošní sezoně druhou nejvyšší juniorskou soutěž ve švýcarském Rapperswilu, ale 25 startů nasbíral i ve druhé lize dospělých v Zugu. Sám však přiznává, že na reprezentační kemp nepřijel v dobrém psychickém rozpoložení.

„Řešil jsem ve Švýcarsku nějaké problémy. Naše cesty se rozešly, nějak jsme se nepohodli,“ líčí davoský rodák, který pod Alpami nejspíš nebude pokračovat. „Rád bych zůstal ve Švýcarsku, ale chtěl bych třeba na rok domů do Česka, protože teď to bylo těžké. Ale kdyby se objevila příležitost ve Švýcarsku, tak po ní hnedka skočím,“ ujišťuje.

Jednu změnu už má Marha za sebou a bez větších potíží ji poznají i fanoušci v Příbrami. Totiž, v úsměvu mu chybí pár zubů...

„Jel jsem napadat, borec vyhazoval kotouč a poslal ho přímo mně do obličeje přes chránič na zuby. Hnedka bylo všechno venku.“

„Asi před čtyřmi měsíci jsem jel napadat, borec vyhazoval kotouč a poslal ho přímo mně do obličeje přes chránič na zuby. Hnedka bylo všechno venku, takže jsem naštěstí nic necítil. Bylo to docela v klidu,“ vzpomíná talentovaný útočník.

V civilu mu slouží pomůcka, kterou v „jeho“ Hradci Králové proslavil Radek Smoleňák – vyndavací zuby! „No, ten má prý ještě dolní zuby, tak si je musím nechat vyrazit a budu jak Smoli,“ culí se účastník loňského MS osmnáctek.

Teď se Marha i jeho spoluhráči naplno soustředí na poslední zápas sezony, tedy bitvu federálních rivalů se Slovenskem. Naši východní sousedé zatím naopak předvedli proti Finům a Švédům dohromady jednu dobrou třetinu, jinak vůbec nestačili. Podle trenéra Jána Pardavého chvílemi až hazardovali se jménem národního týmu.

„Co jsem tak viděl, hrají hodně tvrdě, takže očekávám hodně fyzický zápas. Myslím si, že ten, kdo bude hrát víc fyzicky a víc makat, ten to urve,“ říká český forvard.

Domácím reprezentantům každopádně patří role favoritů, zbavovat se jí by byl alibismus. Na turnaji hrají mnohem lépe než Slováci. „Měli bychom být favority. Doufáme, že to potvrdíme a vyhrajeme,“ uzavírá Šimon Marha.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz