USA dál vládnou para hokeji! Ve finále daly pět gólů Kanadě

Foto: Twitter USA Hockey

Američtí para hokejisté počtvrté za sebou vyhráli paralympijské hry – v pekingském finále jasně přehráli rivala z Kanady 5:0. Po dvou gólech dali Declan Farmer a Brody Roybal.

Američané proletěli turnajem bez zaváhání. Kanadu jasně porazili už ve skupině, v níž ještě nasázeli devět gólů Korejcům, v semifinále potom smetli domácí Číňany 11:0 a v boji o zlato zopakovali výhru 5:0 nad výběrem javorového listu.

Čtyři zápasy, čtyři výhry a celkové skóre 30:1. Tomu se říká dominance!

Spojené státy nakročily k obhajobě paralympijského zlata už v prvních deseti minutách finále. V čase 9:08 otevřel skóre hvězdný Declan Farmer, vítěz kanadského bodování turnaje, a hned o 25 vteřin později poslal favorita do trháku Brody Roybal, pro změnu nejlepší střelec letošní paralympiády.

Ve zbytku utkání už si Amerika svůj náskok pohlídala, ba naopak ho ještě navyšovala. Z dosavadních osmi hokejových turnajů na paralympiádě berou USA už páté zlato. 

Spojené státy navíc navázaly na triumf z loňského mistrovství světa v Ostravě. Na nadvládě amerického para hokeje se tedy nic nemění...

USA – KANADA 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Farmer, 10. Roybal, 18. Roybal (Woodke), 23. Pauls (Farmer), 36. Farmer (Pauls, Roybal).
USA: Lee – Grove, Pauls, Wallace, Woodke, DeQuebec – Roybal, Jones, Eustace, Zych, Farmer, Misiewicz, Roman, McKee.
Kanada: Larocque – Dixon, Henry, Armstrong – Lavin, McGregor, Westlake, Hickey, Dunn, Delaney, Bridges, Riley, Jacobs-Webb, Lehoux. 

Konečné pořadí v para hokeji na letošní paralympiádě

1. USA
2. Kanada
3. Čína
4. Jižní Korea
5. Itálie
6. Česko
7. Slovensko

Foto: Twitter USA Hockey

Přehled vítězů v para hokeji na paralympiádě

1994: Švédsko
1998: Norsko
2002: USA
2006: Kanada
2010: USA
2014: USA
2018: USA
2022: USA

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz