Úplně jsme se sesypali, mrzí debakl Straku. Bál se, aby nenahrával bílým

Foto: Michal Boček/Jihlavské listy, hcdukla.cz

7. února 2018, 16:09

Milan Sochor

Jihlavští hokejisté v posledním kole před olympijskou přestávkou hostili na svém ledě vedoucí Plzeň. Dlouho to nevypadalo, že proti sobě stojí celky z opačných pólů tabulky. Jen v první třetině si domácí vytvořili několik nadějných příležitostí. V té druhé soupeře výrazně přestříleli, přesto díky efektivitě Západočechů prohrávali o dvě branky. V závěrečné části se po třetí inkasované brance ovšem jejich hra rozsypala a Dukla musela překousnout porážku 1:6.

Nový fanshop

Svěřenci Petra Vlka po dvou třetinách ztráceli dvě branky, přesto mnozí stále doufali v bodový zisk. Indiáni nepotvrzovali roli lídra, od pohromy je několikrát zachraňoval skvěle chytající Miroslav Svoboda. Hosté ovšem dvě a půl minuty po druhé přestávce skórovali potřetí a oponenta definitivně zlomili. „Spadla na nás deka. To se nemůže stávat, musíme hrát šedesát minut za jakéhokoli stavu. Ať už kvůli gólmanovi, kvůli fanouškům nebo prostě sami za sebe,“ lituje Petr Straka.

Pětadvacetiletý útočník hledal důvody takového výpadku jen obtížně. „Těžko se to vysvětluje. Sami si to musíme rozebrat a hlavně se ujistit, že už se to nebude opakovat, protože takhle to nejde. Minimálně dvě třetiny jsme odehráli výborný zápas a bylo to jenom o šancích. Potom ve třetí třetině po třetím gólu jsme se úplně sesypali a nechali jsme tam Pepu Kořenáře několikrát vykoupat,“ mrzí hbitého křídelníka druhé formace.

Po třetím gólu jsme se úplně rozsypali, štve Straku

Hned v úvodu stál před brankářem Zach Hamill, Filip Seman o chvilku později pálil z mezikruží, v dobré pozici byl i Jakub Suchánek. „Je strašně snadné říct, že to bylo o štěstí. Musíme se na tréninku zaměřit na to, abychom dávali góly, protože už minulý zápas ve Vítkovicích to bylo s nulou. Šance si dokážeme vytvořit, to je pozitivní. Ale musíme zapracovat na tom, abychom je proměňovali. To dělá rozdíl mezi námi a týmem, jakým je Plzeň.“

Jihlava nevyužila ani jednu ze sedmi přesilových her. Nesráželo ji to? „To si nemyslím. Naopak jsme byli pozitivní, snažili jsme od toho odrazit. I když jsme z nich nedali gól, přesilovky jsme sehráli ve většině případů velmi dobře. Občas nám chybělo, nechci říkat štěstí, ale možná malinko šikovnosti. Když už šel puk na bránu, tak Míra udělal dobrý zákrok, nebo jsme nebyli dost šikovní na to, abychom ho prostřelili,“ rozebírá plzeňský rodák a odchovanec.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Škoda Plzeň

Na Vysočinu se výměnou za Tomáše Kubalíka přesunul teprve nedávno. Utkání, v němž přihrál na jediný jihlavský gól, tak pro něj mělo zvláštní příchuť. „Bylo to speciální. Jsem tu čtrnáct dní, takže je to ještě celkem čerstvé. Hodně kluků tím prošlo, takový je hokejový život. Jsme profesionálové, takže musíme hrát za toho, kde zrovna jsme. S kluky jsem se ale rád viděl. Chvílemi jsem si říkal, že by bylo blbé, kdybych nahrával bílým. Ale naštěstí jsem se tomu vyvaroval.“

Extraligový kolotoč se teď na téměř tři týdny zastaví. Jaký program hráče Dukly čeká? „Teď máme volno a myslím, že v pondělí se hlásíme na trénink. Ještě se na to musím podívat,“ směje se sympatický forvard. Jihlavští příznivci se o přestávce mají na co těšit. Kromě české reprezentace na olympijských hrách uvidí v akci i svoji Duklu, na Valentýna se utká s ruským Amurem Chabarovsk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz