Univerzitní liga vítá desátý klub. Nováčkem jsou pardubičtí Riders, pomůže jim i Dynamo

Foto: hokej.cz

Univerzitní liga lední hokeje se rozrůstá o desátý tým – na mapě univerzitního hokeje bude nově svítit jméno Riders Univerzita Pardubice. Nový celek byl dnes slavnostně představen na tiskové konferenci.

Aplikace Tipsport extraligy

Došlo k podpisu memoranda o spolupráci mezi Univerzitou Pardubice a týmem Riders Univerzita Pardubice. „Univerzita dlouhodobě podporuje sport a hokej je v Pardubicích logickým sportem. Univerzita už v minulosti sehrála několik derby s Univerzitou Hradec Králové, teď povyšujeme tuto aktivitu na vyšší úroveň. Navíc je hokej hodně progresivní a jsme rádi, že se do pelotonu zařadila i Univerzita Pardubice. Doufám, že náš tým se v soutěži neztratí, a že se hráčům bude dařit,“ říká Tatiana Molková, prorektorka pro vzdělávání a kvalitu na Univrzitě Pardubice. 

Pardubické Riders přivítal i předseda České asociace univerzitního hokeje Tomáš Hlaváč. „Jsme rádi, že Pardubice doplnily složení týmů. V lize jich máme už deset, takže se bude hrát dvoukolově, a pak bude následovat play off. Pardubicím přeji hodně štěstí. Zájem dvou nových klubů o účast v soutěži je pro nás dobrou vizitkou za první sezonu, která se povedla.“

Riders chtějí být černým koněm soutěže

Mužstvo z východu Čech povedou trenéři Martin Šejba a Petr Filip. „Máme za sebou několik společných tréninků, ze kterých máme dobrý pocit, ale naši konkurenceschopnost skutečně prověří dva zápasy přípravného turnaje Tipsort UNI Cup. Mohli bychom být černým koněm soutěže, ale čeká nás spousta práce. Určitě nechceme být otloukánky,“ hlásí Šejba.

Ambasadorem Riders Univerzita Pardubice je legendární Vladimír Martinec. „Chtěl bych popřát, aby se univerzitní sport dostal na výsluní. Pro mladé je to skvělá možnost. Vzpomínám na svá školní léta, nebyl to žádný uspořádaný sport, jen jsme hráli pár zápasů. Prosadit se v dnešním hokeji není vůbec lehké, a proto doporučuji všem mladým hráčům, aby vše nesázeli jen na jednu kartu a spolu s tréninkem se věnovali také studiu. Pokud se univerzitní liga bude i nadále takto rozvíjet, věřím, že může k hokeji přilákat další děti i jejich rodiče,“ říká velká osobnost českého hokeje.

Foto: univerzitnihokej.cz

Pardubičtí Riders budou spolupracovat také s extraligovým Dynamem. „Být součástí univerzitního týmu může být zajímavou alternativou pro hráče, kteří se neprosadí v profesionálním hokeji, ale chtějí se mu i nadále věnovat hokeji. Této myšlence Dynamo fandí. Jsme rádi, že jsme navázali spolupráci. Hned za rohem teď máme další mužstvo, které doufáme, že bude jenom vzkvétat,“ věří sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz