Unavený, ale dojatý. Varaďa slavil titul s Třincem jako hráč i trenér

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

V roce 2011 slavil s Třincem titul jako hráč, o osm let a šestnáct dní později se dočkal také jako trenér. Václav Varaďa dotáhl Oceláře k druhému zlatu v historii klubu.

Zlatá hokejka

„Jsem neskutečně dojatý, moc si toho vážím a budu mít pokoru do dalších sezon. Děkuju týmu, který nic nevzdal a celou sezonu jel naplno. I přes některé překážky jsme hráli velmi dobrý hokej a ve finále jsme byli o trošku lepší i šťastnější,“ hlásí šéf třinecké střídačky.

Jako hráč jste získal spoustu titulů, dají se srovnat s tím trenérským?
Ta trenérská medaile mě určitě stála víc psychických sil. Ale nejde to moc srovnat. Jsem moc rád, že se to povedlo, neskutečně si toho vážím. Děkuji svému týmu, že za mě hrál tak, jak jsem chtěl, a měl velké srdce. Taky rodině, která mě neskutečně podporovala. I když nejsem moc doma, stáli pořád za mnou a hrozně mi pomohli.

V play off jste si prošli těžkými okamžiky, přesto slavíte. Jak jste to dokázal?
Hlavně po prvních dvou utkáních série s Plzní mě stálo spoustu sil dostat mančaft zpátky na vlnu. Po dvou vyhraných zápasech v Plzni jsem ale věřil, že půjdeme do finále. V něm jsme si to rozdali s nejlepším týmem základní části a byli lepší, za to jsem nesmírně rád.

O další titul budete bojovat dál v Třinci, nebo směřujete výš?
Mám ještě smlouvu na další sezonu. Člověk by si neměl dávat malé cíle. Nejsem ten, který by se chtěl jenom zúčastnit. Miluju výhry a udělám pro to všechno.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Dají se vyzdvihnout nějací hráči, nebo to bylo hlavně o kolektivním výkonu?
Spousta hráčů vyčnívala, ale ostatní přidali ruku k dílu ve správný čas. Chtěl bych vyzdvihnout Šimona Hrubce v bráně. Byl skvělý, hodně nás držel v utkáních, které jsem se štěstím zvládli. Dále určitě Vlada Draveckého, za mě jednoznačně nejlepší hráč v play off. Srdce a duše týmu. Kamkoli jsme ho postavili, odevzdal maximum. Martin Růžička nasbíral spoustu kanadských bodů a dal důležité góly. Petr Vrána má konečně zlato, Ondra Kovařčík vstřelil v play off jediný gól, zrovna tak důležitý a vítězný. David Cienciala hrál taky velmi dobře. Nerad bych na někoho zapomněl. Kluci prostě hráli na maximum a všichni si to zaslouží.

Šimon Hrubec s Davidem Ciencialou odchází, jsou to velké ztráty?
Myslím, že to bude posun v jejich kariéře. Děkuju jim za to, co tady odvedli. Věřím, že i oni na to budou vzpomínat v dobrém. Budou mít srovnání a třeba s odstupem času zjistí, že někde je to lepší a někde to stojí za prd.

Před finále jste byli bráni za mírné outsidery, vnímal jste to stejně?
Samozřejmě jsem postřehl komentáře, které favorizovaly Liberec. Jsem teď za ně hrozně rád, pomohlo nám, že nás pasovali do téhle role. Přijeli jsme k nim s čistou hlavou a první zápas zvládli, hráli jsme velmi dobře. Kluci si pak začali věřit, věděli, že to na ně jde a že jsou taky jen hráči jako my. Srdce, urputnost a bojovnost jsme měli větší než Liberec.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jak těžké pro vás bylo držet tým celý rok na uzdě?
Musel jsem kluky krotit. V listopadu a prosinci jsme vyhráli snad patnáct zápasů v řadě, to je pak hrozně těžké. Kdy zatlačit, kdy dát volnější trénink, jestli se chovat odměřeněji, nebo si udělat srandu... Ale myslím si, že jsme s kolegy našli správný metr, a sezona nám vyšla.

Vypadáte hodně vyčerpaně, stálo vás to hodně sil?
Jsem hrozně unavený, moc jsem toho v průběhu celé sezony nenaspal. Ale to ani v trenéřině jinak nejde. A to nás ještě čekají oslavy, které budou velké.

Titul získali také junioři, ukazuje to na dobrou práci celé organizace?
Je vidět, že to v Třinci funguje. Ty časy, kdy se tu nakupovali reprezentanti a další hráči se házeli přes palubu, jsou pryč. Za všemi trenéry a dalšími lidmi z klubu jde vidět práce, s velkou podporou vedení bychom to však nedokázali. Jsem moc rád, že jsme schopní nabídnout takové podmínky, že k nám chtějí chodit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz