Úleva, přiznává Bělohlav po destrukci Švýcarů. Tým chválí za tempo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Nutně potřebovali zabrat, urvat první vítězství na mistrovství světa, a to se jim povedlo. Hokejisté reprezentační osmnáctky ve druhém utkání sestřelili Švýcary osmi góly a dali zapomenout na úvodní porážku s Běloruskem.

HokejkaTV

„Zápas jsme zvládli. Dala tomu ráz hned první přesilovka, kterou jsme využili. Od první minuty si zatím kluci šli. Nakonec jsme využili tři přesilovky. Dostali jsme gól v oslabení tři na pět. Měli jsme pár hloupých vyloučených, což by se nám v těžších zápasech nemuselo vyplatit. Celkově ale kluci utkání zvládli,” pochvaluje si asistent trenéra Radek Bělohlav.

Čeští mladíci hráli ve vysokém nasazení, bruslařsky svého soupeře jasně převyšovali. Jak velká změna oproti duelu s Běloruskem. „Byl to obrovský rozdíl. Kluci už se na to dokázali adaptovat na turnaj a první zápas hodili za hlavu. Od první minuty to bylo úplně jiné tempo,” souhlasí zkušený borec. „Je to úleva, máme první vítězství a před sebou zápasy, které nás mohou posunout,” dodává jedním dechem.

Střelecký prach musí zůstat

Reprezentační osmnáctce vyšly i přesilovky, proměnila hned tři a zlomila švýcarský odpor. „Udělali jsme pár změn. Reagovali jsme na to, že jsme hráli špatně první zápas. Něco se nám povedlo, na něčem ještě zapracujeme, ale další zápas je hned v neděli. Nějaký základ jsme tomu však položili,” usmívá se Bělohlav.

Čeští mladíci si duel užívali. Údržba? Ale kde že! Rozjetý výběr kouče Aloise Hadamczika nasázel švýcarskému soupeři osm branek. „Další zápas je za necelých dvacet čtyři hodin. Z tohohle utkání si musíme vzít to pozitivní, aby nás naopak osm branek neukolébalo a šli jsme do toho s tím, že si potřebujeme střelecký prach nechat i na další dny,” pokračuje jeden z členů trenérského štábu reprezentace do 18 let.

Lukáš Pařík po výhře nad Švýcarskem

Mladé naděje českého hokeje mají před sebou další zápas hned v neděli, kdy od 15.30 hodin hrají s Finskem. „Kluci už za sebou mají výběh, půjdeme se rychle najíst a budou hodně pít. Během sezony jsme ale tohle zažili několikrát. Pořádně se připravíme,” slibuje Radek Bělohlav.

Finové po porážce s Kanadou nestačili ani na Bělorusko. Co bude na severského protivníka platit? „Minimálně takové nasazení jako teď, aby se nám nestalo to, co v prvním zápase. To je základ,” uzavírá asistent hlavního trenéra Aloise Hadamczika.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz