Ujčík rozdával pokuty. Mallet bodl Bernada, Gernát nafilmoval pád

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal Alexandre Malleta a Martina Gernáta pokutou ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny. Brněnského útočníka za bodnutí špičkou hole, třineckého obránce za filmování.

Plekanec Chance liga

Zákrok Alexandre Malleta na Davida Bernarda se v duelu obešel bez potrestání, Viktor Ujčík jej řešil na základě podnětu boleslavského klubu a po zhlédnutí videozáznamu jej kvalifikoval jako bodnutí špičkou hole.

Americký forvard ve službách Komety se podle Ujčíka uvedeného jednání dopustil vědomě a cíleně v přerušené hře. Mallet byl v uplynulých dvou letech třikrát disciplinárně trestán, nyní musí zaplatit tradiční pokutu.

Zákrok Alexandre Malleta na Davida Bernada

O deset procent ze základní měsíční odměny přišel také třinecký zadák Martin Gernát, jenž se v zápase pod Ještědem dopustil nafilmovaného pádu, což neuniklo pozornosti arbitrů, kteří jej za tento přestupek vyloučili.

„Využil předchozího kontaktu s holí Tomáše Jelínka k tomu, aby úmyslně teatrálním pádem, doloženým i odrazem ze špiček bruslí a časovou prodlevou, důsledky zákroku zvýraznil,“ líčí šéf extraligové disciplinárky.

Nafilmovaný pád Martina Gernáta

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz