Ujčík rozdal tresty za ostré zákroky! Trončinský i Černoch dostali stopku

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se zabýval tvrdými zákroky Marka Trončinského a Jiřího Černocha. Pardubický zadák dostal stopku na čtyři utkání a navrch finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu, sparťanský útočník si nezahraje dva zápasy.

Plekanec TELH

Zákrok Jiřího Černocha na Daniela Gazdu

Jiří Černoch neudržel nervy na uzdě v závěru domácího zápasu se Zlínem, kdy složil Daniela Gazdu a vysloužil si za to trest na pět minut plus do konce utkání za hrubost. Zlínský obránce podle Ujčíka nejevil žádnou snahu vyvolat či podstoupit s ním pěstní souboj, přesto dostal úder pravou rukavicí do obličeje.

Předseda extraligové disciplinárky sáhl k nepodmíněnému zastavení činnosti na dva zápasy, což je u takového prohřešku v dolní polovině sazby. Jako polehčující okolnosti vzal v potaz to, že si před úderem nesundal rukavice, což by vedlo k výrazně horším následkům, a že v uplynulých dvou letech nebyl trestán.

Zákeřnost! láteří Berani. Sparta odmítá záměr »

Zákrok Marka Trončinského na Bohumila Janka

Marek Trončinský atakoval Bohumila Janka ve třetím dějství, za což mu hlavní arbitři Tomáš Veselý s Antonínem Jeřábkem vyměřili trest na pět minut plus do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Ujčík kvalifikaci zákroku potvrdil a pardubickému zadákovi dal stopku na čtyři zápasy a navrch pokutu.

Trest ve vyšší hranici sazby udělil proto, že zákrok byl veden zcela mimo zorný úhel Janka, který se nemohl bránit, navíc se značnou intenzitou a bez jakékoli snahy hrát puk. Přitížilo mu také to, že byl v uplynulých dvou letech trestán a chomutovský zadák po zákroku utrpěl zranění hlavy, kvůli kterému střetnutí nedohrál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz