Ujčík řešil sekery do rozkroku! Cibulskis i Dočekal mají stopku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se po nedělním 39. kole zabýval zákroky Oskarse Cibulskise a Martina Dočekala. Litvínovský zadák i vítkovický útočník dostali za sekání stop na jedno utkání, přijdou tak o úterní vzájemný souboj.

Aplikace Tipsport extraligy

Oskars Cibulskis v závěru druhé třetiny duelu se Zlínem zbytečně sekl Tomáše Žižku, za což od hlavních rozhodčích vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

„Zákrok nebyl veden v rámci souboje o puk, přičemž Cibulskis při něm cíleně sekl Žižku holí do oblasti rozkroku,“ popisuje šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík.

Ten potrestal lotyšského zadáka stopkou na jedno utkání. Přihlédl přitom k tomu, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a protihráč duel dokončil.

Stejný trest za totožnou klukovinu dostal rovněž vítkovický útočník Martin Dočekal, který pod Ještědem v čase 28:40 sekl Ronalda Knota a musel předčasně do kabin.

„Dočekal v reakci na předchozí přistrčení a mimo souboj o kotouč vědomě sekl Knota holí do oblasti rozkroku,“ říká Ujčík k zákroku, který v podstatě rozhodl utkání.

Bílí Tygři totiž v pětiminutové přesilovce dali dva góly a hlavně díky nim slavili těsnou výhru 3:2. Miloš Holaň po prohře přiznal, že jeho tým pohřbila nedisciplinovanost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz