Účastník dvou MS má v Litvínově utrum, klub vetoval sudího Hribika

Foto: Michal Beránek, iSport.cz

17. prosince 2018, 16:13

Adam Bagar

Vedení litvínovského klubu se rozhodlo pro zbývající část probíhající sezony 2018/19 vetovat rozhodčího Jana Hribika, Verva to uvedla na svých webových stránkách.

Jágr Chance liga

Chemici tak učinili poté, co je předseda disciplinárky Viktor Ujčík potrestal finanční pokutou ve výši 40 tisíc korun za chování ledaře při utkání s Plzní. 10 tisíc zaplatí za urážky, hrubé chování a slovní napadání a 30 tisíc za porušení povinností pořádajícího klubu.

„Po skončení prodloužení došlo k verbální a neverbální (vztyčený prst) kritice rozhodčích ze strany ledaře (prošedivělý pán s knírem). Toto jednání se opakovalo taktéž při odchodu téhož ledaře z hrací plochy po úpravě ledu,“ popsal v zápise o utkání Jan Hribik.

Ten následně sepsal i zvláštní zprávu:

„40 minut po utkání došlo k svévolnému vstupu ledaře do šatny rozhodčích. Jednalo se o stejného ledaře, který verbálně a neverbálně kritizoval rozhodčí již po skončení prodloužení. Tento člověk svévolně vstoupil do prostoru dveří kabiny rozhodčích a opět kritizoval rozhodčí utkání a kritizoval zapsání jeho chování do zápisu o utkání. Hlavní rozhodčí Jan Hribik opakovaně vyzval tohoto pána, aby neprodleně opustil kabinu rozhodčích. Když se tak nestalo po opakované výzvě k opuštění kabiny rozhodčích, byl tento člověk za pomoci dveří z prostoru kabiny vytlačen čárovým rozhodčím Ondráčkem. Při odchodu rozhodčích ze zimního stadionu, čekal tento ledař u východu a opět slovně napadal rozhodčí. Zde došlo k dalším urážkám a výhrůžkám fyzickým násilím ze strany ledaře. Pořadatelská služba nebyla tomuto jednání přítomna.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz