U nich 1:9, u nás 9:1. Divočina, usmívá se Flek

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Vzájemné zápasy mezi Karlovými Vary a Brnem v letošní sezoně nejsou pro slabé povahy. A ani poslední střetnutí těchto soupeřů nebylo výjimkou, když Energie na domácím ledě rozstřílela Kometu poměrem 9:1.

partneři českého hokeje

Na cenném skalpu, který Západočechy přiblížil elitní šestce, se třemi kanadskými body podílel i reprezentační útočník Jakub Flek.

Výsledek 9:1 proti Brnu. Co k tomu dodat?
Suprový týmový výkon. Hlavně chci vyzdvihnout výkon Novotňáka (Filipa Novotného, pozn. red.), který nás fantasticky podržel v důležitých situacích, kdy jsme to hodně potřebovali. Navíc super koncovka oproti utkání v Plzni, kdy jsme měli hromadu šancí a ty góly nám tam nenapadaly. Naštěstí se to otočilo.

Mysleli jste na desítku?
Asi ne, nevím, nedá se to takhle říct. Hlavně jsme je nechtěli pustit do zápasu, abychom nedostali nějaké slepené góly. To se nám povedlo.

Nebyl to letos první divoký duel s Kometou...
Máme s nimi divočinu už potřetí. (směje se) Říkal jsem si to se Zaťou. Předtím to bylo u nich 1:9, teď u nás 9:1. Jsem rád, že jsme jim to takhle vrátili.

„Bavili jsme se o tom, že když tenhle zápas zvládneme, tak se s nimi o to ještě můžeme porvat."

Motivovala vás před zápasem vyhlídka na šesté místo, k němuž jste se nyní přiblížili?
Určitě. Bavili jsme se o tom, že když tenhle zápas zvládneme, tak se s nimi o to ještě můžeme porvat. Jsme tam na dostřel na dva body, takže o to s kluky ještě chceme porvat.

Vaše elitní formace znovu řádila...
My jsme měli i spoustu šancí v té Plzni, jen já jsem mohl dát snad čtyři góly a byl jsem úplně na prášky z toho, že mi to tam nespadlo, takže jsem tam i někdy vymýšlel kraviny. Doufám, že po duelu s Kometou dostaneme trochu pohody na hokejky a bude nám to tam padat dál.

Co bude v závěru základní části nejdůležitější?
Pokračovat v tom výkonu, který jsme celý zápas předváděli. Musíme se ale poučit z chyb, protože jak jsem říkal, Novotňák tam pochytal spoustu vyložených šancí. Pustili jsme je několikrát, i v naší přesilovce, do přečíslení dva na jednoho. Toho se musíme vyvarovat, soupeř to většinou promění.

Může být před play off klíčové, že se na devítigólové kanonádě podílelo osm různých střelců?
Já jsem rád, že to tam napadalo. Gól dala snad každá lajna. Asi by bylo ojedinělé, kdyby za stavu 9:1 dala všechny góly jedna lajna. Výborný týmový výkon. Doufám, že se kluci taky dostali do střelecké pohody, protože někdo třeba nedal gól déle. Musíme na to navázat.

Poprvé v tomto kalendářním roce jste doma zvítězili za plný počet bodů.
Je to paráda. Na ten zápas jsme se hodně připravovali, protože jsme věděli, že kdybychom ho nezvládli, tak ten boj o šestku by byl hodně těžký, moc zápasů do konce nezbývá. Dali jsme do toho všechno, Novotňák nás výborně podržel a dali jsme góly.

Vy osobně jste se nedávno vrátil z prvního turnaje v dresu národního týmu. Jaké to bylo?
Já jsem si to tam strašně užil. Makal jsem, co to šlo. A jsem rád, že jsme z toho urvali druhé místo. Měl jsem z toho výborný pocit, namotivovalo mě to ohromným způsobem do další práce. Teď už jsou zase klubové povinnosti a my si tvrdě jdeme za tím, abychom sezonu dotáhli do úspěšného konce.

Jaká je extraliga po zkušenosti s mezinárodním hokejem?
Ono se to blbě srovnává, ve Švédsku bylo rozměrově větší hřiště. Ti soupeři, nechci nikoho urazit, byli hrozně šikovní, hlavně Švédi. V jednom rozhovoru jsem říkal, že to je jak když hrajete proti pěti Milanům Gulašům, protože ti mají neskutečnou kontrolu na puku. Pořád se rotovali, já jsem chvilkami v obranném pásmu nevěděl, kde mi hlava stojí. Bylo to rychlejší, takový vyspělejší hokej bych řekl. Extraliga je spíše defenzivní. Tam se opravdu hra rychle otáčela, všechno létalo zezadu dopředu, nikdo vzadu nevymýšlel nějaké extra přihrávky a valilo se do útoku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz