Týmem listopadu Jihlava, v sestavě měsíce Jonák nebo Maruna

3. prosince 2018, 15:24

Marek Hedbávný

Hokej.cz nabízí pohled na dění v Chance lize. Do sestavy měsíce listopadu zařadil Jakuba Neužila, Šimona Szathmáryho, Aleše Pavlase, Víta Jonáka, Jana Marunu a Štěpána Novotného.

HokejkaSHOPvanoce

Tým měsíce – HC Dukla Jihlava

Jihlava vyhrála sedm z osmi listopadových zápasů a dostala se na první místo. V derby nedostala gól od Třebíče a další nulu udržela v Havířově. Vyhrála i na ledě zlepšujícího se Frýdku-Místku. Kaňkou jsou jen výkony v posledních dvou listopadových zápasech, ve kterých Dukla doma ztratila bod s Benátkami nad Jizerou a v televizním duelu schytala devět gólů od Vsetína. 

Tabulka za listopad

1. HC Dukla Jihlava, 20 b
2. LHK Jestřábi Prostějov, 18
3. HC Frýdek-Místek, 16
4. Rytíři Kladno, 15
5. SK Horácká Slavia Třebíč, 14
6. HC Stadion Litoměřice, 13
6. HC Slovan Ústí nad Labem, 13
8. VHK ROBE Vsetín, 12
8. HC RT TORAX Poruba, 12
10. HC Slavia Praha, 11
11. AZ RESIDOMO Havířov, 10
11. HC ZUBR Přerov, 10
13. HC Benátky nad Jizerou, 8
14. SK Trhači Kadaň, 6
15. ČEZ Motor České Budějovice, 5

Sestava měsíce podle hokej.cz

Jakub NEUŽIL (G, LHK Jestřábi Prostějov)
Jestřábi během listopadu vylétli tabulkou. Hodně práce měl Jakub Neužil, na kterého hned ve třech zápasech letělo přes 40 střel. Neužil pomohl Prostějovu například k výhře nad Motorem a proti Ústí nad Labem udržel nulu.

Šimon SZATHMÁRY (O, SK Horácká Slavia Třebíč)
S jeho příchodem z Kadaně se výrazně zvýšila úspěšnost třebíčských přesilovek. Horácká Slavia je má nyní nejlepší v lize. Szathmáry v devíti listopadových zápasech bral sedm asistencí a jednou skóroval. Ve statistice +/- si polepšil o čtyři body. Za zápas odehraje přes 23 minut.

Aleš PAVLAS (O, HC Stadion Litoměřice)
Pavlas má na výkony svého týmu možná největší vliv ze všech prvoligových obránců. Bylo znát, když v litoměřické sestavě kvůli zranění chyběl. Pro soupeře je nepříjemný v soubojích, v přesilovkách pak skvěle doplňuje Markuse Korkiakoskiho a Jana Kloze. V osmi utkáních dal dva góly a k tomu získal pět asistencí. 

Vít JONÁK (Ú, VHK ROBE Vsetín)
Formace s Lubošem Robem, Antonínem Pechancem a Vítem Jonákem je nejlepší v lize. Každý v ní má jinou úlohu a vzájemně se skvěle doplňují. Jonák odehrál v listopadu sedm utkání a statistiky vylepšil o deset bodů (6+4). Kromě toho je skvělý v defenzivě a je první volbou na oslabení (a Vsetín v něm má dobrou úspěšnost). Jonák je jedním z nejkomplexnějších útočníků soutěže.

Jan MARUNA (Ú, AZ RESIDOMO Havířov)
Havířov v tabulce prohání favority a pravidelně sbírá body. V listopadu hodně pomáhal Jan Maruna, který byl mimo tradiční obětavost a bojovnost i dost produktivní. Maruna v sedmi utkáních hned sedmkrát skóroval.

Štěpán NOVOTNÝ (Ú, HC Frýdek-Místek)
V sedmi zápasech dal devět gólů! Ačkoliv přišel do Frýdku-Místku až v polovině října, rázem se přihlásil do boje o korunu pro krále střelců. Skvěle hraje v přesilovkách, ve kterých je neustále v pohybu, mění pozici a hledá si volný prostor.  

Překvapení měsíce – Jan Hladonik

Hladonik je nejproduktivnějším juniorem Chance ligy. V listopadu měl mimořádnou formu: v šesti prvoligových zápasech nasbíral osm bodů (3+5). Hladonik je sice věkem junior, ve Frýdku-Místku už se ale zhostil role jednoho z týmových tahounů.

Foto: Kateřina Velčovská, hcf-m.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz