Tygři berou na dvouměsíční zkoušku Kotvana. Na čí zranění reagují?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Liberečtí Bílí Tygři získali těsně před svým prvním zápasem nového ročníku Tipsport extraligy posilu do obrany. Angažovali 29letého slovenského beka Oldricha Kotvana, pro něhož půjde o třetí působiště v rámci Tipsport extraligy.

HokejkaTV

„Rozhodli jsme se angažovat Oldricha Kotvana do naší organizace na dvouměsíční zkušební dobu s následnou opcí do konce této sezóny,“ doplnil v tiskové zprávě detaily Kotvanova angažování Filip Pešán, sportovní manažer Bílých Tygrů.

Tento tah měl svůj spouštěč. „Reagujeme tím na zranění Daniela Bukače,“ prozadil Pešán.

Kotvan má za sebou v tuzemské nejvyšší soutěži už sedm sezon. Rodák z Trnavy oblékal pět let dres Zlína, poslední dva roky pak působil v Mladé Boleslavi. Tam skončil 31. července, dle vyjádření Bruslařů po vzájemné dohodě. Od té doby zůstával volný. 

„Reagujeme tím na zranění Daniela Bukače.“

„Oldrich v posledních sezónách patří mezi stabilní, vynikající extraligové beky. Očekávám od něj zvýšení stability našich obranných řad a podporu útočné aktivity z pozice obránce,“ řekl Pešán.

Po Ronaldu Knotovi, Romanu Graborenkovi a již zmíněném Danielu Bukačovi je Kotvan čtvrtou libereckou posilou do defenzívy.

V Tipsport extralize odehrál dohromady 316 zápasů a zapsal 119 bodů. Minulý ročník pro něj byl nejlepší v kariéře, alespoň co se bodů týká. Ve 44 duelech nasbíral 24 bodů. Na svém kontě má také 18 startu za slovenskou reprezentaci. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz