Tygr Bakoš zatím střelecky mlčí. Dám gól a rozjede se to, doufá

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ani podvanácté Bruslaři na Tygry nevyzráli. Ti jsou navíc prozatím na domácím ledě stoprocentní, opřít se pokaždé mohou o výborné výkony Romana Willa, který o čisté konto přišel až pouhých 63 sekund před koncem základní doby. „Za tři body jsme rádi. Oproti zápasu s Olomoucí jsme se drželi taktických pokynů a sehráli jsme výborně přesilovky. Důležité také bylo to, že jsme dodržovali herní plán, na rozdíl od některých předchozích utkání," míní Lukáš Derner.

HokejkaTV

I když Bílí Tygři v poslední době pravidelně zvládají duely proti Mladé Boleslavi, většinou jde o vyrovnané bitvy. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, rozuzlení přinesla až závěrečná třetina. Už před utkáním však došlo k velmi důležité chvíli, oceněn byl totiž Lukáš Derner, který nedávno odehrál svůj šestistý zápas v nejvyšší soutěži a zároveň v dresu Liberce. „Vážím si toho, že můžu hrát v Liberci. K libereckému hokeji mám vztah odmala, protože odsud pocházím a už jako malý kluk jsem se chodil dívat na tehdejší áčko. Užívám si toho, že jsem součástí týmu."

Pak už ale zrak všech účastníků směřoval na vývoj duelu a v tom tahali za delší konec svěřenci trenéra Filipa Pešána. „Poslední zápas v Olomouci nám celkově nesedl. Bylo cítit, že do zápasu s Boleslaví každý dal vše, co mohl. Říkali jsme si, že hlavně musíme hru zjednodušit, protože nám to v současné době trošku skáče od hokejky. O to víc si výhry ceníme. Myslím si, že jsme k zápasu přistoupili skvěle. Když jsme viděli, že to nejde na krásu, hru jsme zjednodušili a padlo to tam," prozradil Martin Bakoš.

Ten si je však zároveň vědom, že oproti Lize mistrů zůstává střelecky pozadu. Na svůj první extraligový zásah v aktuálním ročníku totiž stále čeká. „Prostě mi to tam nepadá. Snažím se a střílím, co to jde. Proti Mladé Boleslavi jsem měl zase asi tři čtyři dobré střely, ale podle mě je to jen otázka času. Věřím, že dám jeden gól a že se to tím zase rozjede."

Ztracená nula? To vůbec neřeším, hlásí Roman Will

A jak vnímá slovenský útočník příznivou sérii proti Bruslařům? „Je to takový náš nejbližší soupeř, svým způsobem derby. Rozhodně to nebyl snadný protivník, hrají dobře. Ani nijak nevnímám, že by se nám proti nim dařilo víc."

„Chceme vyhrát každý domácí zápas, ať je to Mladá Boleslav nebo někdo jiný. Ale samozřejmě duel proti Boleslavi je pikantní tím, že tam hraje hodně hráčů, kteří působili v Liberci. Výhra nás samozřejmě těší a doufám, že se od ní dokážeme odrazit a bodovat i venku," dodal na stejné téma Lukáš Derner.

Důležité bude pro šelmy svou formu přenést i na stadiony soupeře, tam totiž doposud nevstřelily jedinou branku. „Do Třince pojedeme s cílem přivézt body. Nevím, proč bychom se měli rýpat v minulosti. Proti Boleslavi jsme ukázali, že máme sílu a že dokážeme hrát jednoduše. Věřím, že se stejným přístupem můžeme uspět i v Třinci," řekl odhodlaně Bakoš.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz