Tůma vyměnil Tygry za konkurenci: Můj restart. Letní dril má rád

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tadeáš Tůma udělal během poslední sezony v liberecké organizaci pokrok v obraně i v individuálních bodech, a přesto se rozhodl pro změnu. Už na začátku května bylo jasné, že se přesune mezi rivaly a bude v příštím ročníku oblékat mladoboleslavský dres.

President Cup 2020

Tadeáši, proč jste se rozhodl pro přestup?
Už jsem potřeboval změnu prostředí, změnu trenérů a takový můj restart, abych dostal nový impuls. Delší dobu jsem byl rozhodnutý, že chci odejít, ale pak se řešily ještě nějaké detaily, kam půjdu. Neříkám, že v Liberci byla poslední sezona špatná, ale nebyl jsem tam úplně spokojený. Více to rozebírat nechci.

Jaké jste zvažoval možnosti?
Řešili jsme s agentem, kam zamířím. Pak přišel s tím, že Boleslav by byla alternativa, takže jsme s ní začali více komunikovat. Měl jsem i jiné možnosti, ale rozhodl jsem se pro Boleslav, protože ta mě natolik oslovila, že jsem nemohl zvolit jinak. Bylo to těžké rozhodování, ale trenéři mě oslovili tak moc, že to vlastně bylo ve finále rychlé.

Podle čeho jste se rozhodoval?
Podle herní příležitosti, kterou dostanu, a jak moc budu hrát. Hledali jsme něco, co by mi nejvíce sedělo. Řešili jsme, jakou budu mít pozici. Případně, co se mnou zamýšlí do budoucna.

„Už jsem potřeboval změnu prostředí, změnu trenérů a takový můj restart, abych dostal nový impuls.“

Co na to říkali rodiče?
Rodiče jsou v tom vždycky se mnou a taky byli rádi. V hokejové kariéře mě hodně podporují.

Do týmu v Mladé Boleslavi jste zapadl dobře?
Myslím, že zatím v pohodě. Kluci mě přijali, navíc jsem se s nimi znal z dřívějška, když jsme se potkávali. Nebylo to tak, že bych šel někam, kde bych nikoho neznal. Různě jsme se potkávali během zápasů a turnajů. Nejvíc mi pomáhali Matěj Gardoň a Kuba Hrouda, ten mi hodně psal.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Překvapilo vás u Bruslařů něco?
Zatím jsem nadšený a je to tady super. Všechno, co jsme si řekli, tak to je.

Co bydlení a škola? Jak to budete mít?
Zatím bydlím na ubytovně, ale 1. června půjdu na svůj byt. Se školou to mám tak, že přestupuju z libereckého gymnázia sem do Boleslavi, ale zatím jsme to více neřešili. Docela se tam i těším, protože nemůžu všechno vsadit na jednu kartu, je potřeba mít i dobré vzdělání a nebýt úplně blbý.

Jak zatím probíhá příprava v novém klubu?
Trénujeme každý den i dvoufázově, takže zatím je to super. Chodíme trénovat na zimák, běhat do parku hned vedle zimáku anebo máme tréninky na fotbalovém hřišti kousek od Bolky.

„Nemůžu všechno vsadit na jednu kartu, je potřeba mít i dobré vzdělání a nebýt úplně blbý.“

Mohl byste porovnat letní část v Liberci a Mladé Boleslavi?
Je to zase něco jiného a tréninky jsou prostě jinak koncipované. V Liberci byla příprava dělaná jinak, takže je to pro mě něco nového. Pořád je to náročné, ale zase to nejsou věci, které bych nedával. Jsou to náročné tréninky, což jsou pro každého.

Máte rád tenhle dril?
Já mám letní přípravu rád, protože se tam nabírají svaly. Vím, že je to nezbytně nutné. Nejde mít jenom to na ledě, ale hráč musí být i fyzicky top připravený. Nevadí mi to. Mám rád přípravu i svaly, které jsou pěkné na léto. (směje se)

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kdy se ve vás probudila obliba k nejnáročnějšímu období v sezoně?
Nikdy jsem nebyl ten typ, který by neměl letní přípravu rád. Když jsem byl menší, nemívali jsme klubové přípravy, takže jsem rád chodil za svými trenéry. Nikdy mi to nevadilo a nevnímal jsem to špatně. Baví mě posilování, běhání i hraní her, protože jsem soutěživý typ.

Vraťme se ještě na skok do Liberce. Jaká tam pro vás byla poslední sezona?
Určitě ji musím hodnotit kladně. Všechno zlé je k něčemu dobré. Bylo tam hodně věcí, takže to byla pozitivní sezona. Zlepšil jsem se třeba v obranné činnosti, na které se mnou pracoval pan trenér Kočí, za což jsem mu vděčný. Tam jsem udělal svůj největší skok.

„V první řadě chci obhájit titul, protože posledním mistrem jsme s Libercem, takže bych chtěl udělat titul s Boleslaví.“

Na čem je založená vaše hra?
Být nejlepší. Rád podpořím útok, dobře rozehraju, ale obránce je od toho, aby bránil, takže musím mít stoprocentní hru dozadu, abych byl jistota. K tomu se snažím přidávat, abych našel volné hráče a dobře rozjel útok. Prostě být hodně v pohybu.

Jaké máte cíle do dalšího ročníku?
V první řadě chci obhájit titul, protože posledním mistrem jsme s Libercem, takže bych chtěl udělat titul s Boleslaví. Udělám pro to všechno. Chtěl bych mít top sezonu bodově i s návazností na juniorku, do které bych se chtěl probojovat. Bude to ale hodně těžké, protože tam starší kluky znám a jsou to výborní obránci. Budu dřít a udělám maximum, abych se tam dostal. A taky bych se chtěl vrátit do reprezentace.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz