Trutnovský kapitán končí kariéru. U týmu bude působit jako asistent trenéra

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

10. května 14:11

Ondřej Mach

Na konec své hokejové cesty došel ruský útočník Pavel Fedulov, který byl v posledních pěti sezonách oporou Trutnova. Jednatřicetiletý forvard ale u hokeje zůstane, k mužstvu se připojil jako asistent trenéra.

Chance liga na Hokejka TV

Draci na začátku května stejně jako další kluby zahájili přípravu na novou sezonu. Na prvním tréninku se sešlo celkem šestnáct hráčů a kompletní realizační tým. Letní příprava pod taktovkou trenéra Petra Váchy bude trvat deset týdnů a zahrnuje tři víkendová soustředění.

Klub prozatím o pohybech v kádru příliš neinformuje, jeden odchod přesto hlásí. V dresu Trutnova už v nadcházející sezoně neuvidíme Pavla Fedulova, jenž se po pěti letech na východě Čech rozhodl říct hráčské kariéře sbohem.

Za dobu svého působení patřil k výrazným postávám Draků, v uplynulé sezoně dokonce na dresu nosil kapitánské céčko. S týmem se dohromady třikrát probojoval do play off, ve vyřazovací části ale ani jednou nepřešel přes první kolo.

Z osobního hlediska pro něj byl nejúspěšnější ročník 2016/17, kdy zaznamenal 27 bodů za sedm branek a dvacet asistencí. Ve zbylých letech pravidelně atakoval hranici 23 bodů.

Fedulov je odchovancem akademie CSKA Moskva, za slavný klub nastoupil v sezoně 2006/07 ke třem duelům v ruské nejvyšší soutěži. Následně hrál převážně druhou nejvyšší ruskou soutěž za Křídla Sovětů, Krystall Saratov, Dynamo Balašicha nebo HK Sarov.

V Trutnově si Fedulov vyzkoušel trénování mládeže, nyní se přesune do významnější funkce. Jak se mu v ní bude dařit?

Foto: Pert Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz