Trutnov posiluje. Získal vítěze Hlinkova memoriálu

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

14. prosince 2019, 14:34

Pavel Mandát

Hokejový Trutnov pokračuje v restrukturalizaci svého kádru. Východočechům patří v aktuální tabulce skupiny Sever pouze předposlední příčka a místní vedení to nenechává chladným. Po odchodu Daniela Svobody a příchodu Filipa Jiráska dorazil na východ Čech forvard Marek Škvrně.

partneři českého hokeje

Draci se nevzdávají myšlenky na postup do play off, jenže momentálně jsou v nepříjemné krizi, což dokazuje pohled na poslední odehrané zápasy. Pouze jedno vítězství a čtyři porážky. S takovou aktuální bilancí nemůže být spokojený žádný hokejový klub.

Trutnov není výjimkou. Nelichotivé výkony z poslední doby už mají svou první oběť. Tamní vedení rozvázalo (překvapivě) smlouvu s nejproduktivnějším hráčem svého souboru Danielem Svobodou. Odchovanec libereckého hokeje si to obratem namířil do nedalekého Dvora Králové nad Labem.

Nezůstalo však jen u odchodů. To se koneckonců dalo čekat. Hráče, který v 18 zápasech nastřádá 26 kanadských bodů, se zkrátka musíte snažit nahradit.

V Trutnově přivedli za tímto účelem hned dva útočníky. O angažování královehradeckého mladíka Filipa Jiráska už jsme psali.

Nyní dorazilo na východ Čech další zajímavé jméno. Dvacetiletý odchovanec brněnské Komety Marek Škvrně už má na svůj nízký věk celou řadu hokejových zkušeností.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Naprostou většinu juniorských let strávil v jihomoravské metropoli. Svými výkony si zde rovněž řekl o pozvánky do mládežnických reprezentací. S osmnáctkou dokonce slavil historický triumf na Hlinkově memoriálu.

Pro sezonu 2017/2018 se rozhodl působiště změnit. A to dost výrazně, vydal se totiž do zámoří, kde si vyzkoušel tamní WHL. Stihl v ní 72 střetnutí (4+9).

Další roky za mořem ale nepřidal a vrátil se tam, kde to zná nejlépe. Ročník 2018/2019 tedy zahájil pod Špilberkem, kde hrál juniorskou extraligu. Kometa ho vyslala na zkušenou i do Třebíče. Za bílé hvězdy naskočil k šestnácti střetnutím (0+1).

Poté, co mu Třebíč další spolupráci nenabídla, kývl Škvrně na nabídku druholigového nováčka z Nové Paky. U Bruslařů absolvoval dvanáct měření sil, během nichž jednou skóroval a navrch přidal čtyři asistence.

Nyní sáhl po jeho službách trápící se Trutnov. Dvacetiletý forvard odehrál první zápas v novém působišti proti suverénnímu Vrchlabí. A uvedl se skvěle: hned ve čtvrté minutě totiž rozvlnil síť gólovou střelou.

Pomůže Trutnovu k vzestupu?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz