Trutnov má náhradu za Koláře, pod Krkonoše míří Vojtěch Kubinčák

Foto: Facebook HC Most

4. prosince 2017, 10:25

Adam Bagar

Vedení druholigového Trutnova reaguje na nedávný odchod zkušeného útočníka Jana Koláře, nyní našlo adekvátní náhradu. Ofenzivní řady podkrkonošského celku doplní ostřílený Vojtěch Kubinčák, který začal sezonu v Mostě, respektive ve Slaném.

HokejkaTV

Jan Kolář patřil ke klíčovým hráčům trutnovského týmu, v 15 zápasech zaznamenal skvělých 19 bodů za pět branek a 14 nahrávek. V polovině listopadu se však rozhodl pro návrat do Alpské ligy, kde už loni oblékal dres Zell am See. Tamní vedení po odchodu trojnásobného českého šampióna okamžitě hledalo adekvátní náhradu. Po třech týdnech našlo.

"Chtěl bych poděkovat kamarádovi Tomáši Divíškovi, který mi dal kontakt na Vojtu a připravil mi půdu pro jednání."

Ofenzivu Trutnova posílí Vojtěch Kubinčák. "Hledali jsme dlouho, ale naštěstí jsme našli. Není jednoduché sehnat v rozjeté sezoně zkušeného útočníka se zájmem hrát druhou ligu. Tímto bych chtěl poděkovat kamarádovi Tomáši Divíškovi, který mi dal kontakt na Vojtu a připravil mi půdu pro jednání," říká na klubovém webu manažer Ondřej Poul.

Osmatřicetiletý útočník dlouho neváhal, na nabídku bleskově kývl. "Jednání probíhala velmi rychle. S Vojtou jsme byli prakticky dohodnutí během deseti minut. Pak jsme byli den co den v kontaktu a snažili se vše papírově dotáhnout," popisuje Poul s tím, že Kubinčák by měl poprvé v trutnovském dresu nastoupit už ve středečním utkání proti Bílině.

Poul: Fanoušci mají jistě radost, že naše řady rozšíří takto zkušený hráč

"Vojta se těší a kvituje změnu, kterou jsme mu nabídli. Bude u nás do konce sezony a já věřím, že se tady hned zabydlí a bude se mu v Trutnově líbit. Fanoušci mají jistě radost, že naše řady rozšíří takto zkušený hráč," dodává Poul k příchodu Kubinčáka. Ten už v západní skupině druhé ligy působil od začátku sezony v dresu Mostu, jenž hraje ve Slaném.

Bývalý reprezentant je pro třetí nejvyšší soutěž velice příjemným oživením. Už v předchozím působišti patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu, teď se pokusí své zkušenosti prodat také pod Krkonošemi. Vojtěch Kubinčák má na kontě 839 extraligových startů, v barvách Litvínova, Chomutova, Liberce a Sparty zapsal dohromady 361 bodů (162+199).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz