Trutnov hlásí ztráty a čeká posily. Proč se zlobí na Rusa Uchina?

Foto: hctrutnov.cz

19. srpna 10:44

Adam Bagar

Hokejisté Trutnova v sobotu poprvé vyjeli na led. Tamní kádr znovu doznal změn, trenérům Petru Váchovi a Ondřeji Poulovi se hlásilo 23 hráčů včetně tří brankářů.

HokejkaSHOPvanoce

S trutnovským týmem nezahájila přípravu avizovaná ofenzivní posila Petr Šinágl. „Před dvěma týdny mi volal a sdělil mi, že jeho zaměstnavatel mu naložil víc práce a hokej v Trutnově stíhat nebude,“ mrzí v rozhovoru pro klubový web manažera Ondřeje Poula.

„Je mi to moc líto, protože měl patřit k našim hlavním tahounům. Usilovně hledáme náhradu a jsme v kontaktu se dvěma hráči, čekáme teď na jejich stanovisko,“ doplňuje Poul s tím, že do tréninků se nečekaně nezapojil také ruský útočník Jaroslav Uchin.

Pětadvacetiletý hráč se po čtyřletém působení v Trutnově přesunul k nováčkovi druhé ligy. „Nepřišel v pondělí na trénink. Když jsem mu volal, co se děje, nezvedl mi telefon. V úterý mi pak přes textovou zprávu oznámil, že bude působit v Nové Pace,“ líčí.

„Takové jednání, s tím jsme se snad ještě nesetkali.“

„Nevím, co k tomu víc dodat, protože tomu moc nerozumím. Takové jednání, s tím jsme se snad ještě nesetkali. Od června na něj vlastníme hráčská práva, má zde připravené objednané věci,“ krčí rameny Poul, který chce nyní postupovat nekompromisně.

Společně s šéftrenérem Lubošem Peterou v létě řešili hráčské přestupy, hostování či získání práv od mateřských klubů. Podobné jednání nechápe. „Zakládáme si na tom, že do každého klubu voláme, nebo tam přímo jedeme a domluvíme se,“ prozrazuje.

„Ještě čekáme na dva zkušené borce a minimálně jednoho z nich chceme získat.“

„S námi ale nikdo nejednal, takže od této chvíle požadujeme za hráče odstupné v plné výši, podle tabulkových cen. Pokud nemá nikdo ani slušnost nám zavolat, nebudeme dělat žádné ústupky,“ zlobí se Poul, který naopak v kádru přivítal také nové tváře.

Už v sobotu se připojil jeden útočník, v pondělí se má přidat další, vrátil se Daniel Svoboda a do kempu se zapojil i tahoun Nového Bydžova Martin Kozák. „A jak jsem už řekl, ještě čekáme na dva zkušené borce a minimálně jednoho z nich chceme získat.“

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz