Trpká prohra ve finále? Mrzí to, ale stříbro je krásné, hlásí Lenc. Teď se porve o MS

Foto: Facebook Česká hokejová reprezentace

V aktuální sezoně se představil na všech třech dosavadních podnicích Euro Hockey Tour, účastí na Českých hokejových hrách sérii turnajů EHT zkompletuje a hlavně – zabojuje o start na světovém šampionátu v Rize. „Udělám pro to všechno,“ ujišťuje liberecký útočník Radan Lenc.

Hokejista sezony

Sedm dní zpátky se s libereckým mužstvem snažil vzdorovat Třinci, leč marně. Oceláři na den přesně před týdnem porazili Bílé Tygry v poměru 3:0, finálovou sérii Generali Česká play off Tipsport extraligy ovládli 4:1 na zápasy a zvedli nad hlavu Masarykův pohár. Jak prohru ve finále kousal?

„Porážka ve finále rozhodně bolela, protože můj osobní pocit byl takový, že letos byl Třinec hratelnější než dva roky zpátky ve finále. Mrzí to. Na druhou stranu jsme měli hodně ztrát v sestavě. S odstupem času to můžu hodnotit jako výbornou sérii, kterou jsme sice nezvládli, ale i stříbrná medaile je krásná,“ pokyvuje Radan Lenc.

Ten ovšem bez ledu dlouho nevydržel. „Poslední zápas jsme hráli v pondělí. V úterý a ve středu jsme měli volno, ale od čtvrtka už jsme se připravovali na další týden. Dostali jsme informaci, že bychom se měli připojit k národnímu týmu. V Liberci jsme měli možnost chodit na led, což bylo super. Za tohle moc děkuji,“ vzkazuje pod Ještěd.

Foto: fhr.ru

Šikovný hokejista už hodil extraligové finále za hlavu, teď má před sebou čerstvou metu. „Rozhodně převažuje chuť trénovat, hrát za národní tým a porvat se o mistrovství. Dostatečně jsme si odpočinuli, a pak už jsme se všichni těšili, až se připojíme k národnímu týmu,“ přiznává.

„Hráčů je tady dost, trenér bude mít z čeho vybírat.“

V reprezentačním ročníku absolvoval finskou Karjalu, ruský Channel One Cup i švédské Beijer Hockey Games. Věřil si také na České hokejové hry? „Nemůžu říct, že bych s tím vyloženě počítal. Závisí to na spoustě věcí. V každém případě jsem ale dělal vše pro to, abych se dostal i na poslední turnaj Euro Hockey Tour,“ říká Lenc.

Ten se nyní porve o volné místo v letadle směr světový šampionát. Zahraje si v Lotyšsku? „Rozhodně to nebude nic jednoduchého. Hráčů je tady dost, trenér bude mít z čeho vybírat. Bude záležet na předvedeném výkonu,“ uvědomuje si.

Jistou výhodou pro něj může být fakt, že je extrémně přizpůsobivým hráčem. Na ledě umí plnit řadu rolí. Trenéři se ho nebojí strčit tam, kde je zrovna potřeba. A Lenc si poradí. „V té univerzálnosti by to mohla být výhoda, ale uvidíme, jak to po tomhle a následujícím týdnu dopadne,“ dodává o své šanci  obsadit jedno z míst ve finální nominaci na MS.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz