Trošku si připadám jako nováček, hlásí Rachůnek. Před 6 lety válel s bráchou

Foto: hokejkv.cz

(LEKSAND, od našeho zpravodaje) V národním týmu má na kontě 11 startů, ale když Tomáš Rachůnek mířil na sraz před turnajem Karjala, mohl si připadat jako nováček. „Trošku jo. Před šesti lety, kdy jsem tu byl naposledy, hráli úplně jiní kluci," usměje se útočník karlovarské Energie.

HokejkaSHOPvanoce

Zlínský odchovanec a nejmladší z tria vynikajících hokejových sourozenců prožívá druhou mízu. Tomáš Rachůnek má po 18 extraligových zápasech na kontě 21 bodů, zaznamenal osm gólů a třináct nahrávek, což ho řadí na třetí místo v produktivitě TELH. Také proto na něj ukázali reprezentační trenéři.

„Hodně jsme se zvedli jako tým, daří se nám, v tabulce se pohybujeme nahoře. A to hodně souvisí s tím, že si věříme. Hrajeme dobře," kvituje zkušený útočník. Přiznává, že v klubu hodně těží ze spolupráce s Dávidem Grígerem a Jakubem Flekem. „Nastupujeme spolu třetím rokem, dá se říci, že hrajeme poslepu. Víme o sobě."

Svůj prozatím parádní podzim ovšem nepřeceňuje. „Jsem rád, že se mi daří, ale nějak to neprožívám. Ve Varech mám nějakou pozici, od našeho útoku se očekává, že budeme v ofenzivě produktivní. Jde nám to nadstandardně, víc než loni, za což jsme rádi. Všechno se na sebe nabaluje," libuje si.

Někdejší hráč Sparty, Lva či Plzně přesto nečekal, že se po odmlce vrátí do národního týmu. „Byl jsem překvapený. Přišlo to po dlouhé době, strašně si toho vážím," ujišťuje. Ještě nedávno by v něco podobného nevěřil. Zvlášť když s Energií hrál jen první ligu. „Po sestupu se v klubu všechno podřídilo tomu, aby byl zachován kádr a my se vrátili co nejdřív zpátky. Povedlo se, teď nám to v extralize jde."

„Nedávám si žádné osobní cíle. Jsem fakt rád, že tu mohu být, moc si to užívám. Udělám maximum, abych byl platný."

Dosud naposledy hrál Rachůnek za národní mužstvo v dubnu 2013, ze současných členů elitního výběru pamatuje tehdejší duel proti Rusku už jen Jan Kovář. Opora Energie čekala na další pozvánku šest a půl roku. „Aspoň jsem teď věděl, do čeho jdu, co od toho očekávat. Bylo to pro mě plus," zmiňuje dřívější mezistátní zkušenosti.

Tomáš v té době platil za nadaného bojovníka, který má všechno před sebou. „Byl jsem tam s bráchou Ivanem, to se mi u nároďáku vybaví jako první, že jsme tehdy hráli spolu. Samozřejmě mám spoustu zážitků, je super být v národním týmu." Teď je zpátky a dobře si uvědomuje, že se hodně změnilo. „Člověk je zkušenější a vyzrálejší. Myslím, že za takovou dobu se také hodně posune."

Dnešní klání proti Švédsku znamená velkou výzvu. „Vím, že mezinárodní hokej je rychlejší a soupeři kvalitnější. Celkově jsou tyhle zápasy hodně důležité." V kádru národního týmu je kromě Rachůnka jiný karlovarský útočník Ondřej Beránek, který dostával příležitost už v minulé sezoně. „V klubu jsou rádi, je to dobrá vizitka." V nominaci navíc mohl doufat i Jakub Flek. „Je to škoda, mohli jsme hrát třeba všichni v jedné lajně. Ale budou další turnaje, Kuba si určitě šanci vybojuje."

Když slyší dotaz, jaké má směrem k národnímu mužstvu plány, zůstává skromný. „Nedávám si žádné osobní cíle. Jsem fakt rád, že tu mohu být, moc si to užívám. Udělám maximum, abych byl platný," slibuje závěrem.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz