Třinečtí junioři znovu zamíří na Světový pohár. Budou obhajovat bronz

Foto: Karel Švec, ČSLH

20. června 20:25

Martin Voltr

Přestože se mládežníkům Třince uplynulá sezona napříč kategoriemi nepovedla, juniory v srpnu znovu čeká prestižní mezinárodní akce. Oceláři podruhé v řadě poletí do Ruska na Světový pohár – tentokrát k Černému moři. V olympijském Soči se pokusí navázat na loňské bronzové medaile z Jekatěrinburgu.

Plekanec Chance liga

Šest účastí českého zástupce, dvě medaile. Na Světovém poháru juniorů brali stříbro mladíci Karlových Varů v premiérovém ročníku 2011, od té doby neprošly mezi nejlepší čtyřku Vítkovice, Chomutov ani Sparta. Až loni se to zase povedlo Ocelářům, kteří v silné konkurenci získali parádní bronz.

Tehdy v posledním utkání porazili kazašskou Astanu, ta letos do Ruska nevyrazí. Zato třinečtí mladíci podruhé v řadě ano. A to i přesto, že v juniorské extralize skončili až na 15. místě a starší dorost, jehož ročníky vytvoří letošní juniorku, dokonce na 20. místě.

Turnaj se odehraje od 18. do 26. srpna v Soči za účasti osmi týmů. Slezané se v základní skupině potkají se švédským HV71 Jönköping, švýcarským Davosem a rakouským Salcburkem. Druhou skupinu budou tvořit ruská Jaroslavl, finský Jokerit Helsinky, čínský Kunlun a výběr Ottawa Capitals, složený z hokejistů kanadských juniorských soutěží.

„Stejně jako loni se těšíme na kvalitní zápasy s top světovými týmy a sbírání zkušeností, které, doufejme, zúročíme v extralize juniorů v následující sezoně,“ říká pro klubový web hlavní trenér juniorů a šéftrenér třinecké mládeže Vlastimil Wojnar.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Nejsilnějším sokem ve skupině by pravděpodobně měl být švédský celek, aktuální mistr své soutěže. „Davos jsme loni vyřadili ve čtvrtfinále. Se Salcburkem se možná budeme utkávat v naší extralize juniorů. Je to tým se spoustou cizinců (Rusů, Švédů a Finů), takže to určitě bude velmi těžký soupeř. A o HV71 se nemusíme moc bavit. Švédský hokej momentálně vládne minimálně Evropě, takže předpokládám obrovskou kvalitu, co se týká pohybu, taktiky i zakončení,“ počítá Wojnar.

Otázkou je, s jakým kádrem Oceláři na východ vyrazí. Letošní česká soutěž už bude – kromě tří hráčů na výjimku – U19, zatímco protivníci nejspíš na turnaj přivezou týmy U20. I Salcburk by měl nasadit ostřílenější výběr než ten, který bude v nové sezoně brousit českou soutěž.

Tím spíš ale v Soči čeká třinecké naděje velká zkušenost. A zážitek zároveň. „Je to bezesporu jedno z nejkrásnějších měst v Rusku. Pokud se nepletu, sídlo zde má i prezident Vladimír Putin, takže se do tohoto regionu velice těšíme,“ dodává Wojnar.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz