Třinec vs. Bartošák? Takhle bych to nebral, hlásí dvougólový Růžička

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Do čtvrtfinálových bojů vstoupili také po základní části druzí Oceláři Třinec, kteří v ocelářském derby vyzvali vítěze předkola z Vítkovic. Hráči s drakem na prsou chtěli v úvodním duelu naplno využít domácího prostředí, což se jim herně dařilo, gólově to ale Slezané nebyli schopni přetavit ve větší rozdíl. Na vítězství 3:2 se nakonec dvěma brankami podílel Martin Růžička.

HokejkaTV

Úvodní ocelářské derby v rámci čtvrtfinále bylo herně velice jednoznačné, byť tomu konečný výsledek nenapovídá. Třinečtí svého soka jasně přehráli, přestříleli, a jen díky fantastickému Patriku Bartošákovi se museli o výhru strachovat až do poslední vteřiny. Hráči s drakem na prsou nakonec zvítězili jen 3:2, byť na soupeřovu branku vyslali čtyřiačtyřicet pokusů.

Domácí ale ve svých řadách mají střelce, který dvakrát dostal nabito na svou střeleckou parketu a dvakrát propálil bezmocného brankáře Vítkovic. Martin Růžička v úvodním utkání čtvrtfinále play off naplno připomněl svou střeleckou potenci, která ho zdobila především ve vyřazovací fázi v roce 2011, kdy sedmnácti brankami Ocelářům vystřílel mistrovský titul. Tentokráte to schytal Patrik Bartošák, nejlepší gólman základní části.

Z vašeho pohledu to byl výborný vstup, že?
Osobní výkon vůbec neřeším, pro mě je důležité týmové vítězství a to jsme získali. Obě branky jsem dal v přesilovce, kde se pokaždé něco otevře. Teď to vyšlo na mně a dvakrát to tam padlo.

V zápase jste měli jasnou převahu, o výsledek jste se ale strachovali až do konce.
Věděli jsme, že mají výborného gólmana, který toho spoustu pochytá. My hráli svou hru, trpělivě jsme čekali na gólové šance, kterých jsme nakonec měli dostatek. Nevyužitými příležitostmi jsme se nenechali rozhodit. Oni sice pak dali dvě branky a my museli o vítězství bojovat až do konce, ale šli jsme si za tím.

Patrik Bartošák říkal, že přesně víte, kam puk poslat. Dá se u rány z první takhle mířit?
Zhruba bych měl vědět, kam budu střílet. Dvakrát to vyšlo a zajistilo nám to první vítězství, za což jsem rád.

Byl to tedy souboj Třince s Bartošákem?
To vůbec, je to Třinec proti Vítkovicím. Takhle bych to vůbec nebral.

Adamský: Pohlídali jsme si to, oni dali jen šťastné góly

V utkání jste byli hodně dominantní, pauza s vámi asi moc nezamávala, že?
Na sérii jsme se připravili velmi dobře a vstoupili jsme do ní přesně tak, jak jsme chtěli. Máme první vítězství, zítra je ale další den a nový zápas.

Jak těžký byl zápas pro vašeho gólmana, který mnoho práce neměl?
Šimon byl vynikající. Sice neměl tolik zákroků, jako v jiných zápasech, když to ale bylo potřeba, tak nás podržel. Za tohle mu musíme poděkovat.

Martin Adamský naskočil a hned skórovat z dorážky. Je to přesně ta cesta, jak Vítkovice porazit?
Takové góly v play off padají a častokrát rozhodují zápasy. Takové špinavé. Áda dal první branku z předbrankového prostoru, takže tohle se přesně potvrdilo. On byl hodně nažhavený a do zápasu se těšil. Bylo to na něm vidět.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz