Třinec má skvělou budoucnost, věští Bonk. V Kanadě cepuje talenty

Foto: flamboroughreview.com

Není to tak dávno, co platil za obávaného útočníka. Mistr světa z roku 1996, který má na svém kontě více než tisícovku zápasů ve slavné NHL, svou kariéru ukončil v Třinci. S ním Radek Bonk vybojoval extraligový titul a později se dresu Ocelářů rozloučil s vrcholovým hokejem. S rodinou se usadil v Kanadě, ale v létě si vždy najde čas a na chvíli přiletí zpátky do Česka. „Většinou pobýváme u rodiny v Kopřivnici,“ vysvětluje v interview pro web třineckého klubu.

Nový fanshop

„Spolu s rodinou hlavně odpočíváme a relaxujeme. Párkrát jsme byli s dětmi na výletech. Až na drobné výjimky nám přeje počasí, ale většinu času pobýváme u rodiny v Kopřivnici. Celý rok ji nevidíme, proto máme radost, že s ní můžeme trávit čas,“ usmívá se Radek Bonk.

Jeho syn Oliver se věnuje hokeji stejně tak dcerka Kennedy. „Začala dva roky zpátky. V Kanadě je hodně holčičích mužstev, najednou se rozhodla, že by to chtěla zkusit. Pro hokej se nadchla. Strašně ji to baví. Za dva roky udělala obrovské pokroky,“ chválí bývalý urostlý centr svou starší dceru.

Pikantní přesun: Talent Malík jde z Vítkovic do Třince »

Naopak Oliver oproti slavnému otci zvolil jiný post – hraje na pozici obránce. „Ale má tendenci být spíš ofenzivním bekem. Je šikovný. Věřím, že to někam dotáhne, ale čeká ho ještě dlouhá a tvrdá cesta,“ ví někdejší útočník, který v NHL 1042 utkání, ve kterých nasázel 206 gólů a přidal 318 asistencí.

Nyní se vydal na trenérskou dráhu. „V Ottawě jsem trenérem dětí ve věku zhruba třinácti let. Je to tým, ve kterém hraje právě i můj syn Oliver. Hokej ho zatím baví, jde mu to. Jsem rád, že do sportu investuje svůj čas, ale zároveň vím, že za dva roky to může být jinak a bude ho bavit zase něco jiného,“ vykládá Bonk pro stránky Ocelářů.

Varaďa jako buldok: Do všeho dává sto procent

Ze zámoří bedlivě sledoval snažení třineckých hokejistů, kteří dokráčeli až do extraligového finále. V něm ale podlehli Kometě. „Na dálku jsem fandil. Oceláři vždy budou v rámci Česka mým týmem číslo jedna, byly to nezapomenutelné roky. I letos měl tým parádní sezonu, v play off to byla výborná jízda. Jen škoda finále. Venca odvedl kus dobré práce. Vidím, že se mladí kluci dostávají do ráže a prosazují se víc a víc. Myslím si proto, že budoucnost Třince je skvělá,“ libuje si dvaačtyřicetiletý borec.

Pro svého velkého kamaráda Václava Varaďu, který třinecký tým koučuje, má jen slova chvály. „Venca vždy byl, je a bude buldok. Do všeho, co dělá, dává sto procent svých možností a schopností. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že cokoliv bude v životě dělat, bude v tom mít úspěchy,“ tvrdí Radek Bonk.

„Do trénování se vrhl po hlavě, jak jej všichni známe. Vencu znám odmalička a vždy měl buldočí píli. To je výborný předpoklad k tomu, aby to i jako trenér dotáhl daleko. Moc mu to přeji,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz