Třída & bída: Zlín se vyžívá v oslabení, Jarůškova palba není účinná

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Po sedmi kolech se do čela produktivity Tipsport extraligy vyšplhal plzeňský Milan Gulaš, mezi pravidelně hrajícími hráči je čtveřice, která ještě nebyla u obdržené branky a Zlínští snad úmyslně vyhřívají trestnou lavici. Naopak se trápí jeden z nejlepších kanonýrů minulé základní části Richard Jarůšek, jihlavský bek Petr Šidlík by pak měl lépe využívat svůj čas na ledě. A co brzdí Liberec? Čtěte další díl rubriky Třída & bída!

Nový fanshop

Třída

Guláš se šesti. Nebo raději dvanácti?
Soupeřům dobroty z kuchyně Milana Gulaše zrovna dvakrát nechutnají, plzeňským fanouškům se ale na ně sbíhají sliny. Aby ne! Gulaš je po sedmi odehraných kolech se 12 body nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy. Naposledy se blýskl hattrickem proti Pardubicím, které Plzeň deklasovala 10:2! Sám už dal šest gólů, což ho v tabulce kanonýrů řadí na třetí místo za Dominika Kubalíka (8) a Tomáše Marcinka (7).

Inkasovaný gól? My v tom prsty nemáme
První vítkovická útočná letka ve složení David Květoň, Ondřej Roman, Radoslav Tybor a k tomu třinecký Jiří Polanský. Mezi hráči celé Tipsport extraligy s alespoň 100 odehranými minutami jsou tito jmenovaní jedinými, kteří nebyli na ledě v situaci, kdy jejich tým inkasoval. Roman byl naopak u 11 gólů Ridery, jeho spoluhráči z útoku u devíti. Když dal Třinec gól, Polanský u toho byl šestkrát. 

„Jdi ven!“ Tak to nám fakt nevadí
Dohromady 155 trestných minut. Po sedmi kolech nenajdete v TELH tým, který by strávil na trestné lavici víc času, než je Zlín. Po Liberci (49) jsou Berani společně s Chomutovem druhým celkem, který inkasoval nejvíce dvouminutových trestů (48). V oslabení pak hráli dohromady 39 krát (nejvíc v lize). Ale vypadá to, jako by se ševci v oslabení vyžívali. Zlín dosud ubránil 92,31 % oslabení a kapituloval v nich jen třikrát (v obou druhé nejlepší). 

Bída

Jarůšek hledá ostré náboje
V minulém ročníku byl Richard Jarůšek s 19 góly šestým nejlepším střelcem soutěže, vytvořil si osobní maximum. Po prvních sedmi kolech ale nic nenasvědčuje tomu, že by ho měl vylepšit. Na branku soupeře vyslal už dohromady 22 střel (12. nejlepší v TELH), jenže flinta královéhradeckého vousáče je nabita zatím jen slepými náboji. I proto možná Mountfield není po sedmi zápasech tam, kde by chtěl. 

Šidlík v záporných číslech
Obránce Petr Šidlík dostává v Jihlavě zatím největší prostor. Průměrně odehraje na utkání 21 minut a 57 vteřin, dohromady na ledě strávil 153 minut a 39 vteřin (druhý Tomáš Čachotský TOP/GP 19:49 a TOI 138:45). Zatím ale trenérům splácí důvěru jen směrem dopředu (1+3), dozadu je to horší. Šidlík byl už u 13 inkasovaných gólů svého týmu (nejhorší v TELH), ve statistice +/- mu svítí 7 záporných bodů. Hůře je na tom pouze Marek Trončinský (-8).

Ofenzíva? Bílí Tygři ve svém stínu
Zatím to není Liberec, který známe z minulých dvou sezon. Největší problém? Střílení gólů. V základní části sezony 2015/16 dával Liberec průměrně 3,48 branek na utkání (druhé nejlepší v soutěži), v té minulé to bylo 2,62 (šesté nejlepší). Nyní je to ale zatím ještě o kus horší. Tygři dávají průměrně jen 1,71 gólů na zápas, méně gólů dává jen Litvínov (1,5). Přitom v obraně to Liberci šlape. Inkasuje jen 2,15 branek na utkání, nikdo v soutěži si nevede lépe. 


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz