Třída a bída: V čem vynikají Doležal, Zikmund a Klíma?

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Na útočníky Ladislava Zikmunda a Jiřího Doležala je spolehnutí – skvěle zvládají obranné úkoly, letos jsou k tomu i dost produktivní. Vynikající start sezony prožívá také kadaňský Lukáš Klíma.

Nový fanshop

Třída

Jiří Doležal
Zkušené křídlo Jiří Doležal má nejlepší poměr vstřelených a obdržených gólů v rovnovážném stavu ze všech prvoligových hráčů. Když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, Slavia dala dvanáct gólů a sama inkasovala pouze jednou. Ve statistice +/- už má tedy jedenáct plusových bodů. Pro srovnání: druhý nejlepší Pražan Tadeáš Hejda je na +5 bodech. Doležal přispívá i k týmové produktivitě: po čtrnácti zápasech má bilanci 4+2.

Ladislav Zikmund
Často dává ošklivé góly. Ale dává je... A ve výsledku mají stejnou hodnotu. Ladislav Zikmund je hokejový buldok, který nevzdá žádný souboj a umí to v předbrankovém prostoru. Pokud chce tým pomýšlet na úspěch, přesně takový typ hokejisty potřebuje. Za posledních pět kol má skvělou bilanci 6+4. Se svým ice timem (14:45) nakládá nejefektivněji ze všech kladenských hráčů – za 60 minut hry stihne získat 3,49 bodu. Třeba Petr Vampola za stejnou dobu nasbírá 3,30 bodu.

Lukáš Klíma
V posledních sezonách hrál až druhou nejvyšší slovenskou soutěž. Lukáš Klíma nicméně u Trhačů září – možná i díky tomu, že cítí nemalou odpovědnost. Jeho strýc Petr totiž v létě vložil spoustu energie do toho, aby první liga v Kadani zůstala. Teď je na hráčích, aby byla nová éra kadaňského hokeje důstojná. Osmadvacetiletý útočník má po první čtvrtině ve statistikách už sedm gólů a čtyři asistence. Bodem se podílel na 37 % všech kadaňských branek. O jeho roli v týmu svědčí velký ice time – za utkání zvládá přes 20 minut. 

Lukáš Klíma.

Lukáš Klíma. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Bída

Havířov na buly
Nejhorší úspěšnost vhazování má AZet. Jeho centři vyhrají pouze 44 % buly. Druhý nejhorší tým v této statistice je přitom hned o tři procenta lepší, odskok je tedy veliký.

Třebíč venku
O domácí neporazitelnost přišla Horácká Slavia až ve středu. Tahle série tedy skončila, k třebíčské nelibosti. Skončí i další série? Tentokrát už by to Třebíči udělalo radost. Horáci totiž venku ještě nevyhráli a ze sedmi venkovních utkání mají hrozivé skóre 16:35. Třebíč je jediným týmem, který na stadionech soupeřů ještě nezvítězil.

Oslabení v pravém smyslu slova
Slovan nezvládá hru ve čtyřech. Z 69 přesilovek soupeře inkasoval hned 19x, což dává mizernou 72% úspěšnost. I to je jeden z důvodů, proč je Ústí nad Labem poslední v tabulce.

Ústecký smutek.

Ústecký smutek. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz