Třída a bída: Skořepa dává vítězné góly. Kdo je defenzivní jistotou Kladna?

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

V tradiční rubrice Třída a bída tentokrát přinášíme šest statistických zajímavostí (tři pozitivní a tři negativní) o čtveřici týmů účastnících se semifinále.

Aplikace Tipsport extraligy

Třída

Zeman kraluje na vhazování
Vsetínský Adam Zeman prožívá parádní období, a to po všech směrech: kromě produktivity vyniká i při buly. V play off vyhrál 69 ze 103 vhazování, což dává 67% úspěšnost. Jde o nejvyšší hodnotu mezi centry při vyřazovacích bojích.

Skořepa rozhoduje zápasy
Josef Skořepa dal v devíti utkáních play off čtyři góly. Slušné. A pozor: hned tři jeho trefy (všechny ve čtvrtfinálové sérii s Litoměřicemi) se ukázaly jako vítězné! Prostě správný kapitán. Snad nebude Skořepovo zranění ze sobotního zápasu vážné, pro Jihlavu by šlo o nemalou komplikaci.

Defenzivní jistota
Ondřej Mikliš byl v průběhu play off v rovnovážném počtu u osmi vstřelených a jen u jedné inkasované branky. S ním na ledě dostanou Rytíři pouze 0,5 gólu za hodinu hry.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Bída

Kladno se nedostává do vedení jako první
Rytíři skórovali jako první pouze ve dvou zápasech ze sedmi. Jasně, zatím jim to nevadí, vyřazovacími boji zatím proplouvají v pohodě, ale... Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Jihlavská oslabení
Dukla v play off ubrání jen 76 % soupeřových přesilovek. Hlavně proti Litoměřicím to Jihlavě v oslabení nešlo. 

Poruba pod tlakem
278 střeleckých pokusů pro a hned 401 pokusů proti. To dává 40,94% poměr – Poruba je tedy v play off pod střeleckým tlakem soupeřů. Naštěstí se mohla a může spolehnout na brankáře Frederika Foltána a Ervinse Muštukovse, kteří mají dohromady 92,90% úspěšnost zákroků. Poruba má navíc i nadstandardní úspěšnost střelby (9,90 %). Díky tomu bez porážky prosvištěla předkolem i čtvrtfinále. Jenže teď prohrává 0:2 s Kladnem – a proti takovému soupeři nebude lehké vytvořit si střeleckou převahu.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz