bahis siteleri

Třída a bída: Petrásek drží Přerov, od koho se čekalo víc?

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Michael Petrásek s Lukášem Klimešem tvoří skvělou dvojici, přesto je Přerov v dolní polovině tabulky. Zato litoměřický střelec Ondřej Procházka se těší jak z individuální, tak i z týmové formy.

Třída

Petrásek drží Přerov
Zubři prožívají těžký ročník, na své brankáře se ale opět můžou spolehnout. Michael Petrásek má za sebou vydařené týdny a v úspěšnosti zákroků poskočil na druhé místo v lize za Jakuba Málka. Petrásek pochytá 92,34 % soupeřových střel a za zápas v průměru inkasuje 2,31x. Třikrát vychytal nulu, naposledy ve středu proti Benátkám nad Jizerou.

Střelec ze slotu 
Litoměřický Ondřej Procházka dal v předešlých třech zápasech čtyři góly a rázem je s celkem šestnácti trefami na děleném čtvrtém místě v tabulce střelců. V čem je tak výjimečný? Hlavně v hledání prostoru ve slotu, odkud vypálil už 68x. Pouze havířovský Vlastimil Dostálek má víc střeleckých pokusů ze slotu než Procházka.

Teper sbírá primární body
Kanadské bodování obránců vede sokolovský Jan Pohl, pokud bychom ale do úvahu brali pouze góly a první asistence, rázem by se do čela dostal frýdecko-místecký Jakub Teper. Patnáct z jeho dvaceti bodů totiž bylo primárních. Třeba u zmíněného Jana Pohla je primárních jen dvanáct bodů z celkových 23.

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Bída

Petržilka raketou sezony? Bohužel ne
Od Jakuba Petržilky jsme v létě čekali velké věci, ale tahle sezona v jeho kariéře zlomová rozhodně není. V 21 zápasech za Kolín získal čtyři body (2+2), v průměru nehraje ani deset minut za zápas a poslední dobou šikovný útočník nastupuje hlavně za druholigový Havlíčkův Brod. 

Kern má jen skromnou roli
Jan Kern prožil skvělou mládežnickou kariéru: přispě k historickému triumfu na Hlinkově memoriálu, zahrál si i na MSJ a v zámoří zkusil prestižní NCAA. Přechod do mužské kategorie ale Kernovi příliš nevychází: ve 24 duelech dal jediný gól a celkově má pouze čtyři body. O jeho skromné roli ve Slavii svědčí i průměrný ice time dvanácti minut na zápas. 

Co je s Lytvynovem?
V sezoně 2019/2020 patřil k nejlepším juniorům Chance ligy a coby obránce se blýskl 24 body. Od té doby ale kariéra Ivana Lytvynova stagnuje. V aktuální sezoně má z 22 zápasů pouhé dvě asistence. Také jeho defenzivní hra má k ideálu daleko, o čemž svědčí hodnota -12 ve statistice +/-.

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz