Třída a bída: Novotný vyniká v nájezdech. Kdo se nemůže dočkat gólu?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Kteří hráči mohou být s výkony v novém roce spokojení? Na kterém brankáři si nájezdníci vylámají zuby? A co by měli zlepšit v Zlíně? Vítáme vás u dalšího dílu extraligové Třídy a bídy!

Aplikace Tipsport extraligy

Třída

Pravou nohou do nového roku
Kdo vstoupil pravou nohou do nového roku? Nejvíce bodů v roce 2021 zaznamenali liberecký Jaroslav Vlach (7+4) a brněnský Martin Zaťovič (3+8), následovaní devítibodovými Řepíkem, Lencem, Lukešem, Muellerem a Klepišem.

Kanaďan táhne Pardubice
Anthony Camara se s 24 body dělí o místo nejproduktivnějšího hráče Pardubic. Útoku pomáhá jak ve střelbě (28. místo ve střelách ze slotu), tak v nahrávkách na střely spoluhráčům (2. místo v přihrávkách na střely ze slotu). V novém roce zařadil ještě vyšší tempo, v posledních sedmi zápasech nasázel dokonce šest gólů.

Nájezdový mág Novotný
Proti karlovarskému Filipu Novotnému to mají střelci soupeře opravdu těžké. Brankář Západočechů čelil v letošní sezoně 19 samostatným nájezdům a 15 z nich chytil!

Bída

David Musil čeká na gól
Třinecký obránce nikdy nepatřil k ofenzivním tahounům, v loňské sezoně si ve 48 utkáních připsal 12 bodů (1+11). Výrazně se do statistik nezapisuje ani v letošním ročníku, v němž však v jednom ohledu „vede” celou extraligu. Je totiž s hráčem s největším počtem střel na branku (57), který stále čeká na gól.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Ve Zlíně mají co zlepšovat
O tom, zda se týmu bude dařit, rozhoduje především to, zda dokáže dlouhodobě přestřílet soupeře při hře 5 na 5. V tomto ohledu zaostává Zlín, jehož poměr vyslaných a inkasovaných střeleckých pokusů ze slotu činí pouhých 39,1 procent. Nejhůře jsou na tom útočníci Jan Václavek (19 %) a Matěj Sebera (28,6 %).

Olomoucké přesilovky
11,89 % a nejnižší úspěšnost v extralize. Olomouckým hokejistům se při početních výhodách opět nedaří, v nejvyšší soutěži jsou poslední. Dokážou se ještě zlepšit, aby opět neskončili na chvostu jako v loňské sezoně?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz