Třída a bída: Mora jako Leicester, liberecké Despacito a skvělý Dočekal

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Brněnský útočník Martin Dočekal má skvělou sezonu – když je na ledě, Kometa nedostává góly. Sama jich přitom dává docela dost.

Nový fanshop

Třída

Dočekal se dočkává uznání
Druhou nejlepší hodnotu ve statistice +/- má brněnský forvard Martin Dočekal (+25). Když se hrálo v pěti proti pěti a on byl na ledě, Kometa dala třicet gólů a sama jich dostala jen sedm. Urostlý útočník je navíc velmi produktivní: po 39 zápasech má bilanci 8+12.

Tyhle body nejsou náhodné
Kanadské bodování sice vede Milan Gulaš, pokud by se ale započítávaly góly a pouze první přihrávky, rázem by byl v čele Tomáš Mertl. Plzeňský centr dal 24 branek a k tomu zapsal 17 primárních asistencí. 

Olomouc jako Leicester
Nejpříjemnějším překvapením sezony je Olomouc. Přestože je Mora skromným klubem bez individuálních hvězd, útočí na přímý postup do čtvrtfinále play off. V tabulce je s pětibodovým náskokem šestá. Hluboko pod ní jsou například Sparta, Mladá Boleslav nebo Liberec.

Silák Trávníček 
Nejčastěji hitujícím hráčem v extralize je litvínovský veterán Michal Trávníček – za 40 zápasů stihl rozdat 106 hitů.

Srdcař Doudera 
Protože je Jan Výtisk zraněný, v počtu zblokovaných střel ho předstihl třinecký bojovník Milan Doudera. Ve 39 utkáních zblokoval 86 soupeřových pokusů.

Milan Doudera.

Milan Doudera. | Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Bída

Liberecké Despacito
Je to ohraná písnička, asi jako Despacito od Luise Fonsiho. Bílí Tygři jsou mimo svoje teritorium krotké šelmy – vyhráli jen pět z dvaadvaceti venkovních duelů. 

Jihlavské "přesilovky"
Extraligový nováček má úspěšnost početních výhod 9,36 %. Ostatní týmy přitom využijí přes 14 procent přesilovek.

Vítkovické tresty
Ostravané se sice drží v popředí tabulky, zapracovat by ale měli na disciplinovanosti. Vítkovice totiž dostaly 225 dvouminutových trestů, nejvíc z extraligových celků.

(Ne)Úspěšnost mladoboleslavské střelby
Jednou z příčin (zatím) nepovedené sezony Mladé Boleslavi je mizerná úspěšnost střelby – 7,40 %. Žádný jiný tým na tom není v tomto ohledu hůř.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz