Třída a bída: Mokry staví zeď. Co nejde Pardubicím a Sokolovu?

Foto: Markéta Křížová, lhkjestrabi.cz

První dvě kola Chance ligy napověděla, jak moc bude soutěž vyrovnaná. Neporažená už zůstává pouze trojička týmů: Vsetín, Kolín a Přerov. Rozhodovat tak budou především detaily – o některých z nich píšeme v tradiční statistické rubrice Třída a bída.

Třída

Mokry začal suverénně
Vojtěch Mokry se už loni řadil mezi brankářskou špičku soutěže, letos po přesunu do Frýdku-Místku evidentně udělal další výkonnostní skok. V prvních dvou duelech inkasoval pouze čtyřikrát a aktuálně má nejvyšší úspěšnost zákroků v lize (94,87 %). Naposledy zastavil obávaný útok Jihlavy. 

Všeuměl Jícha
Už v minulé sezoně jsme upozorňovali na univerzálnost litoměřického útočníka Josefa Jíchy, který patří k nejlepším two-way forvardům v Chance lize. Do výčtu jeho všeumělství připočtěme ještě bojovnost: svědčí o tom třeba osm zblokovaných střel za první dva soutěžní duely.

Psota září v přesilovkách
Horácká Slavia je zatím při početních výhodách mimořádně efektivní, využila už šest příležitostí z celkových dvanácti. Hned třikrát v přesilovce udeřil Matěj Psota. „Láďa už musí být nervózní,“ popíchl Ladislava Bittnera, svého dvorního centra a nejlepšího prvoligového střelce ze sezony 2020/2021.

Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

Bída

Těžký start pro Šumperk
Draci jsou jako jediní bez bodu, ve statistice +/- se do záporných hodnot propadly i očekávané opory: Lukáš Žálčík a Vratislav Kunst. Oba dosud při hře 5 na 5 nebyli ani u jedné vstřelené branky, zato hned u čtyřech obdržených.

Varovný signál
Slavia, Jihlava a Pardubice B jsou dosud v úspěšnosti přesilovek na nule. Zatímco prvně dva jmenované týmy zatím neměly až tolik příležitostí, rezerva Dynama hrála v početní výhodě už desetkrát.

Sokolov hoří na buly
Baník prohrál oba úvodní duely, trápí ho například mizerná úspěšnost na vhazování – sokolovští centři vyhrávají pouze 37,5 % buly.

Foto: Jakub Knap, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz