Třída a bída: Kucharczyk zapnul play off mód. Jihlava má oporu v brance

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Vsetín bude ve středu čelit vyřazení. Jenže... Musí najít recept na ruského brankáře Maxima Žukova, který v play off chytá parádně. Třeba rozhodne veterán Radim Kucharczyk.

Aplikace Tipsport extraligy

Třída

Kucharczyk zapnul play off mód
Radim Kucharczyk v základní části až tolik produktivní nebyl, v play off jsou ale hodně znát jeho zkušenosti: ve třinácti zápasech pomohl Vsetínu jedenácti body (3+8), z toho hned deset bylo primárních. Víc gólů a prvních asistencí získal pouze litoměřický fantom Patrik Miškář.

Ostřelovač Frye
Osm zápasů a hned 68 střeleckých pokusů: konkrétně 35 střel na branku, šestnáct ran vedle a sedmnáct střel zblokovaných soupeřem. Kladenský obránce Zachary Frye neváhá, a když je šance, zkouší to od modré. Víckrát vypálil jen vsetínský útočník Adam Zeman (71 střeleckých pokusů), který ale odehrál hned o pět zápasů víc.

Žukov ve skvělé formě
Maxim Žukov vychytal Jihlavě šest vítězství v řadě. Během této šňůry inkasoval pouze desetkrát – a úspěšnost zákroků měl 95,1 %. Potvrzuje, že po svém příletu z Ruska je nejlepším gólmanem v lize.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Bída

Jihlava potřebuje zlepšit přesilovky
V základní části Jihlava proměnila 23,03 % přesilových her. V play off ale úspěšnost poklesla na 14,29 %! Zdá se, že Dukla i navzdory tomu postoupí do finále. V něm by ale musela svoje přesilovky rozhodně zlepšit. Citelně v nich schází zraněný obránce Daniel Krenželok.

Efektivita Vsetína
Vsetín má v play off pouhou 6,70% úspěšnost střelby. Větší střelecký tlak si v play off vytváří už jen Kladno, jenže na rozdíl od něj Valaši nejsou v koncovce efektivní. Smolařem je v tomto ohledu třeba Antonín Pechanec, který stále čeká na gól, byť na branku vystřelil už 28x.

Kladno je stále nedisciplinované
Rytíři byli druhým nejtrestanějším týmem základní části a s disciplínou mají problémy i ve vyřazovacích bojích. V osmi zápasech dostali dohromady hned 54 dvouminutových trestů. Problém je to i vzhledem k tomu, že hra v oslabení není silnou stránkou Kladna (79,49 %).

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz