Třída a bída: Kubalík střílí jako celý Litvínov. Kdo se trápí v přesilovkách?

Foto: Lukáš Urbaník, hokej.zlin.cz

Plzeň a Litvínov, vděčné objekty statistických výkyvů začátku sezony. V Tipsport extralize se po jedenácti kolech zatím spousta ukazatelů drží okolo běžných, průměrných čísel, ale v nejlepším a nejhorším týmu tabulky najdete extrémů dost. Mimo nich se taky v dalším přehledu Třídy & bídy dozvíte i to, kdo zatím nemá vůbec ale vůbec kliku i přes velkou aktivitu a důvěru trenérů…

Nový fanshop

Třída

Na ledě je Stach, soupeři mají strach
Nepřekvapí, že vládce téhle číselné položky hraje za Plzeň. David Stach, který nastupuje v lajně s kanónem Dominikem Kubalíkem, je podle statistik nejnebezpečnějším hráčem soutěže co do svého působení na ledě. Jakmile je totiž ve hře, Plzeň vystřelí za 60 minut čistého času průměrně 80,1 ran směrem na branku protivníka. Tři z pěti nejlepších v extralize jsou jeho spoluhráči z lajny, Kubalík a Miroslav Indrák.

Každá třetí střela gól
A ještě jednou Plzeň, jejíž sestava začátkem sezony skýtá snad neomezené množství pozitivních statistických záznamů… Tomáš Mertl, první centr indiánů, už nastřílel devět gólů, což je druhý nejlepší výkon v lize. Jenže on na ně spotřeboval jen 26 střel na branku. Úspěšnost 34,62 % je úchvatná, byť zřejmě celý ročník neudržitelná. Mezi hráči, kteří už dali více než jeden gól, se s ní drží na pátém místě extraligy.

Proti Spartě a Litvínovu to bolí
Zatím nehrají podle svých představ, spíš hluboko pod nimi. Sparta a ne a ne chytit tempo, Litvínov se topí na spodku tabulky. Ale v čem oba celky naopak vynikají, je tvrdost a agresivní pojetí soubojů. Alespoň podle statistik. Za 60 minut hry totiž rozdají sparťané průměrně 14,5 hitu, Litvínovští 14,36.

Bída

Lev, který (štěká, ale) nekouše
Že to Vítkovickým poslední dobou úplně nelepilo, je známá věc. Ale kdo by často nejradši rozštípal hokejku, je předsezónní posila Jakub Lev. Ten patří k nejčastěji střílejícím hráčům soutěže, přesto má na kontě zatím jen dva góly. A z celé extraligy stráví nejvíc času na ledě v přesilovkách, průměrně 5:38 na zápas, přesto v nich pobral zatím jen dvě druhé asistence.

Minus, kam se podíváš
Někdy se to tak sejde… Zadák Filip Pyrochta se dlouho držel co do bilance plus/minus i v zaminusované liberecké sestavě v normálu, dva z posledních tří zápasů ho ale odsunuly na dno Tipsport extraligy. Minus čtyři se Spartou, minus tři s Kometou a rázem tu je nelichotivá bilance -10.

Litvínov jako jeden hráč. Plzeňský
Stejně jako se dá hledat spousta plzeňských pozitiv, nabízí se i trápící se litvínovská parta, ovšem na opačném konci všeho pořadí. Takže si oba tábory srovnáme podle jedné všeříkající statistiky: celá litvínovská sestava nasázela za 11 kol jen o jediný gól víc než jeden Dominik Kubalík. Třináct vs. Kubalíkových dvanáct. Nejlepším střelcem Vervy je třígólový Jakub Černý, už jen František Lukeš a Michal Trávníček se pak trefili víc než jednou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz