Třída a bída: Kovář bez odpočinku, Musil marně čeká na první gól

Foto: hcskoda.cz

Reprezentační pauza nám dává příležitost se podívat na to, komu se daří a komu méně. Takový Jan Kovář si po prvních dvou zápasech na vytížení rozhodně stěžovat nemůže, zato třinecký obránce David Musil by rád před koncem kalendářního roku zaznamenal první gól letošní sezóny. Téměř 40 střel mu na to totiž nestačilo.

Jágr Chance liga

Třída

Odpočinek? Nic pro Kováře
Jan Kovář naskočil po svém příchodu z NHL v dresu Plzně do dvou utkání a stihl dát gól a na další nahrát. Odpočinek ale rozhodně není slovo, které by se dalo v souvislosti s osmadvacetiletým centrem použít. Jeho průměrný čas na ledě totiž činí 23 minut a 24 sekund, tj. o dvě minuty a osm sekund déle než druhý hráč Škodovky Peter Čerešňák. Je však nutné brát ohled na velmi malý zápasový vzorek.

(Ne)vydařený sparťanský prosinec
Většina týmů má v prosinci odehrány tři, nebo čtyři utkání, přesto se podíváme, jak se 14 extraligovým mužstvům v posledním měsíci kalendářního roku 2018 daří. Nejúspěšnějším klubem v Corsi statistice (poměr vystřelených a inkasovaných střeleckých pokusů, při hře 5 na 5) jsou hokejisté Sparty. Zároveň však mají mizernou 87,72% úspěšnost zákroků (poslední v extralize) a podprůměrnou úspěšnost střelby (5,13 %, 10. místo). Ze tří zápasů ale dva vyhráli a z devíti možných bodů brali pět.

Hradečtí tahouni
Hokejisté Hradce Králové vyhráli čtyři zápasy v řadě a s 49 body – ačkoli ve větším počtu zápasů (o dva) – se dělí o druhé místo s Libercem. Klíčovým mužem jejich vydařeného období není nikdo zkušenější než pětatřicetiletý útočník Michal Dragoun. Ten si v posledních čtyřech duelech připsal pět bodů (2+3), nejvíce z týmu. Čtyři body zaznamenal Radek Smoleňák, po třech pak mají Petr Zámorský, Filip Pavlík, Matěj Chalupa a Tomáš Vincour.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Bída

Musilovo trápení
Hráčem s nejvíce střelami na branku, který ještě v letošní sezóně neskóroval, je třinecký obránce David Musil. Na brankáře soupeřů vyslal už 38 ran, ani jedna se však neujala. Na kontě má ve 27 utkáních alespoň devět asistencí.

Nejhorší z Perníkářů
Už deset zápasů v řadě prohráli hokejisté Pardubic a během reprezentační pauzy se musí dát do kupy. Dvojnásob to platí o ruském útočníkovi Iljovi Dervukovi, jehož 39,98% Corsi statistika je mezi pardubickými hráči v tomto časovém období zdaleka nejhorších. Do očí bíjící je zejména 63,82 inkasovaných střeleckých pokusů za 60 minut.

Trojka trestaných
V první desítce hokejistů s nejvíce dvouminutovými tresty najdeme hned tři zástupce z Liberce. Taylor Doherty, Martin Ševc (oba 15) a Petr Jelínek (14) jsou na druhém, třetím a šestém místě. Přesto jsou Bílí Tygři s 309 trestnými minutami přesně ve středu tabulky, pochlubit se navíc můžou čtvrtým nejlepším oslabením (87,74 %).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz