Třída a bída: Jaké statistické zajímavosti přinesl start předkola?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Máme za sebou první dva zápasy obou předkol, a byť je vzorek stále příliš malý, nabízíme vám několik ukázek z už teď zajímavě vypadajících statistik.

Nový fanshop

Třída

Patrik Bartošák
Už před začátkem předkola bylo jasné, že Vítkovice budou spoléhat, stejně jako v základní části, na Patrika Bartošáka a první dva zápasy jsou toho zřejmým důkazem. Ze 71 střel dostal jen dva góly a s 91,78% úspěšností zákroků vévodí všem čtyřem brankářům, kteří zatím do play off nastoupili. Chytil také 93,94 % střel ze slotu. Právě on zatím drží Rideru.

Boleslavská dominance
63,98% Corsi (poměr všech vystřelených a inkasovaných střeleckých pokusů), 65% Fenwick (poměr vystřelených a inkasovaných nezblokovaných střeleckých pokusů) a 76,74% poměr střeleckých pokusů ze slotu. Opět, dvouzápasový vzorek je velmi nízký, ale i z něho se dá vyčíst, že Boleslav zatím, alespoň statisticky, v sérii se Zlínem dominuje.

Čtvrtá formace Sparty
Na tom označit za pozitivum výkony čtvrté formace Sparty není nic těžkého, říkáte si? Lukáš Rousek dal jediné dva góly Sparty v sérii a společně s Kevinem Klímou vedou v Corsi % statistice při všech herních situacích s hodnotami 75,68 % (Klíma) a 70,83 % (Rousek) mezi všemi hráči, kteří zatím do play off nastoupili. Matěj Beran, jenž vedle nich hrál v prvním zápase, vede ve statistice střeleckých pokusů ze slotu (5 versus 0).

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Bída

Vítkovické statistiky
Vítkovice si zatím výsledkově vedou výborně, ovšem statistiky se na ně tak příjemně nedívají. Mezi čtyřmi týmy, jež do předkola zasáhly, jsou při hře 5 na 5 třetí v počtu vyslaných střeleckých pokusů za 60 minut (52,95), inkasovaných střeleckých pokusů za 60 minut (61,31), procentuálním Corsi (46,34 %) i vyslaných střeleckých pokusů ze slotu za 60 minut (14,63). Vždy je horší jenom Zlín. S 22,3 inkasovanými střeleckými pokusy za 60 minut (při hře 5 na 5) jsou dokonce poslední. Je samozřejmě nutné připomenout malý vzorek, přesto jde o něco k zamyšlení.

Sparťanská efektivita
Chtělo by se říci spíše sparťanská neefektivita. Pražané přestříleli Vítkovice 71:44 a s 62% podílem jsou ze všech mužstev nejlepší, přesto dali pouhé dva góly. 2,8% úspěšnost střelby je rovněž nejhorší. Uwe Krupp musí najít způsob, jak zajistit, aby jeho svěřenci překonali zatím jen zřídka chybujícího Patrika Bartošáka.

Zlínské statistiky
Jak už bylo řečeno, ani Zlínu se zatím nedaří. Berani jsou při hře 5 na 5 poslední v počtu vyslaných střeleckých pokusů (pouhých 38,33 za 60 minut!), inkasovaných střeleckých pokusů (68,07 za 60 minut), procentuálním Corsi (36,02 %) a vyslaných střeleckých pokusů ze slotu (6,61 za 60 minut). Opět, nejde o nijak velký vzorek a ve druhém utkání se PSG mírně zlepšilo.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz