Třída a bída: Buď jako Martin, varský Mirek Dušín a Starý mládne

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Toto je Martin. Při své práci dobrovolně skáče do střel a má modřiny od puků. Martin je obětavý. Buď jako Martin.

Nový fanshop

Třída

Následuj svého kapitána
Martin Vágner jde ve 33 letech svým mladším spoluhráčům příkladem – ústecký obránce během 32 zápasů zblokoval 73 soupeřových střel. Ve WSM Lize v tomto ohledu nemá konkurenci.

Mirek Dušín
Daniel Vrdlovec, nová karlovarská posila, je velmi produktivní a navíc neoslabuje svůj tým zbytečnými fauly. Zatím si musel odsedět pouze jeden dvouminutový trest.

Vzhůru do útoku
Když je Žiga Pavlin na ledě, Motor svého soupeře výrazně přestřílí – v rovnovážném stavu 522 ku 289. Žádný jiný prvoligový hráč nemá tento podíl lepší. To samé platí i o poměru šancí (tj. střel z blízkosti brankoviště).

To se to pak vyhrává...
Karlovy Vary daly první gól v zápase ve 31 utkáních ze 40.

Starý mládne
Pro Prostějov bude klíčové, aby v play off mohl využít Jana Starého. Když tento pardubický útočník oblékne dres Jestřábů, je to znát. Po osmnácti zápasech má bilanci 9+7 a ve statistice +/- má už osm plusových bodů.

Jan Starý.

Jan Starý. | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Bída

Českobudějovické přesilovky
V sestavě spousta hvězd, početní výhody ale zatím nejsou silnou stránkou Motoru. České Budějovice mají průměrnou úspěšnost přesilovek na 15 procentech. Hůř jsou na tom jen tři týmy: Kadaň, Vsetín a Litoměřice.

Přerovské tresty
Zubři jsou známí tvrdou hrou, pokud ale chtějí v play off pomýšlet na úspěch, chtělo by to méně dvouminutových vyloučení. V této sezoně jich od rozhodčích vyfasovali 230, zatímco třeba Kladno jen 178.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz