Tři varianty pro Chance ligu. Rozdělí se na Východ a Západ?

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

3. května 2019, 14:24

Marek Hedbávný

Prvoligové kluby hlasují o tom, jak bude v příštím ročníku vypadat druhá nejvyšší soutěž. Na stránkách Prostějova vyšel přehled tří zvažovaných variant.

Aplikace Tipsport extraligy

Varianta A

Jedná se o nejjednodušší model. Hrálo by se čtyřkolově každý s každým, tak jako doposud: osm nejlepších týmů by postoupilo do play off, pro zbylou osmičku by pak sezona skončila po základní části. Existuje však možnost, že by došlo ke změně hracího systému v play off: čtvrtfinále by se mohlo hrát jen na tři vítězné zápasy.

Foto: lhkjestrabi.cz

Varianta B

V tomto případě by se týmy rozdělily do dvou skupin, které by se však vzájemně prolínaly. V play off by se pak hrálo křížem: první tým ze Západu by ve čtvrtfinále vyzval čtvrtý tým z Východu, a podobně... Jak by se týmy rozdělily?

Západ: Sokolov, Chomutov, Ústí nad Labem, Litoměřice, Slavia Praha, Benátky nad Jizerou, České Budějovice a Kadaň.

Východ: Prostějov, Jihlava, Přerov, Vsetín, Třebíč, Havířov, Frýdek-Místek a Poruba.

Foto: lhkjestrabi.cz

Varianta C

Už vyšlo najevo, že pro tento návrh hlasovali zástupci Jihlavy i Prostějova. „Přiklonili jsme se k variantě, že by se odehrála základní část dvoukolovým systémem, tedy každý s každým,“ řekl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban. Dohromady by se tedy sehrálo třicet kol. 

„Následně by se soutěž rozdělila na prvních osm a druhých osm týmů, které by proti sobě hrály čtyřkolově druhou část soutěže," popisuje Ščerban na webu Dukly. Přibylo by tedy dalších 28 kol. „Ve spodní skupině by se hrálo o to, kdo se dostane do předkola play off a ve vyšší skupině o to, kdo bude nasazený přímo do čtvrtfinále."

Pokud by prošla tato varianta, vrátilo by se tedy předkolo (na dva vítězné zápasy).

Foto: lhkjestrabi.cz

Každý z prvoligových klubů měl možnost hlasovat do 3. května. Brzy by tedy mohl být znát konečný výsledek ankety. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz