Tři góly se v nároďáku nedávají každý den, jásá kanonýr Růžička

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

13. prosince 2017, 22:13

Adam Bagar

Martin Růžička jasně ukázal, jak se bojuje o olympiádu! Třinecký střelec se stal českým hrdinou, když po špatně rozehrané partii nasázel hned tři branky a rozhodl o parádním obratu národního týmu s Finy z 0:2 na 3:2 v prodloužení. "Tři góly se v nároďáku nedávají každý den," usmívá se spokojený útočník, jenž se do národního týmu vrátil po takřka třech letech.

Plekanec Chance liga

Dlouho to na vítězný český večer nevypadalo, všechno naznačovalo spíš tomu, že národní tým popáté z posledních šesti utkání v O2 areně vyjde střelecky naprázdno. "Hráli jsme špatně, ale na druhou stranu to, co vám soupeř dovolí. Musím uznat, že Finové hráli dvě třetiny výborně," chválí Růžička soupeře, jenž si hned v první části vytvořil dvougólový náskok.

Češi se trápili, nic jim nevycházelo. Zlom nastal až ve třetí dvacetiminutovce. "Trenéři potom promíchali lajny, což byl pro nás takový impuls. Zlepšili jsme pohyb a pak, když jsme dali dvě slepené branky, tak jsme se dostali na koně a Finové naopak ubrali z tempa," popisuje střelec českého národního týmu, který nastartoval českou mašinu osm minut před třetí sirénou.

Trenér Jandač hodnotí vítězný zápas s Finskem

Stalo se tak v přesilovce. V nich dostával třinecký šikula hodně prostoru. "S trenérem jsem ale na tom domluvený nebyl. Volal mi akorát před Karjalou, jestli bych měl chuť reprezentovat, a já mu řekl, že jo. Co budu přesně hrát, o tom jsme se nebavili," hlásí Martin Růžička, který za národní výběr naposledy nastoupil v sezoně 2014-15. Ale nervózně rozhodně nepůsobil.

"Trošku nervózní jsem byl, ale to jsem před každým zápasem. Kdybych nebyl nervózní, tak to není ono. Ale hned první střídání to ze mně spadlo. Jak zápas pokračoval, tak jsem se cítil líp a líp," přiznává jednatřicetiletý hokejista, který si podmanil O2 arenu. Za 81 sekund po své první trefě poslal dramatický duel do prodloužení a v něm rozhodl další využitou přesilovkou.

Furch: Plný dům nám možná lehce svazoval ruce

"Tři góly se určitě nestřílí každý den, navíc v národním týmu. Jsem za to rád, ale není to pouze o mně. Zásluhu na tom má celý tým. Hokej je týmová hra, je to o práci celého mančaftu, celé lajny. Že ty góly vyšly zrovna na mě, tak to prostě je, ale bavili jsme se s klukama, že když budu mít šanci, tak vystřelím," prozrazuje hrdina středečního večera v pražské O2 areně.

Do ní zavítalo parádních 16 227 fanoušků, kteří sice po většinu utkání byli zklamaní, ale domů nakonec odcházeli s dobrým pocitem z fantastického obratu. "Fanouškům bych chtěl strašně moc poděkovat. Atmosféra byla výborná. Pak když nás v závěru hnali, tak neskutečná. Všichni jsme si to hodně užili," září po výhře 3:2 v prodloužení. "Za dva body jsme rádi."

Parádní obrat! Sestřih gólů zápasu Česko – Finsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz