Třetí nula za pět kol! Zasloužíme si být na čele tabulky, věří Mazanec

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Byl to večer, jaký potřeboval on sám, ale hlavně celý Mountfield. Po nepovedené bitvě s posledním Zlínem vychytal Marek Mazanec mistra a dosavadního lídra z Třince – nedovolil mu gól za 65 minut hry ani v nájezdech!

HokejkaSHOPvanoce

Hradec Králové poslední týdny střídá mnoho tváří. Ta nedělní byla nesmírně nervózní, bez herní disciplíny a se spoustou minel. Ta úterní, proti skvělým Ocelářům? Perfektně takticky sehraná, téměř bez chyb, i když taky bez gólů.

Marek Mazanec s Patrikem Bartošákem drželi čisté konto až do nájezdů, které rozhodl jediným úspěšným pokusem Aleš Jergl. Mountfield tak vykoupil poslední selhání, a vyhrál s nulou potřetí za posledních pět kol.

Jestli je tohle situace na odvolání trenéra? Na to ať si každý udělá názor sám...

Marku, říkal jste, že nájezdy nejsou vaší oblíbenou disciplínou. Platí to i teď?
Klaplo to, zaplať pánbůh. Ono to vždycky může dopadnout všelijak. Třinec má dobré hráče, šikovné, a nějak mě to potrefovalo. Jsem rád za výhru.

Bylo teoreticky ve hře, že by na nájezdy nastoupil Štěpán Lukeš, kterému se v nich dařilo v přípravě víc?
Já jsem se ho ptal, jestli chce jít na nájezdy do brány. Říkal: „Jsi blázen? Já jsem tady ztuhlej, zmrzlej.“ (směje se) Ale ne, když ten zápas chytám, tak si ho chci dochytat a chci ho vyhrát. I kdybych si na nájezdy třeba nevěřil. Je to můj zápas, chci si ho sám vyhrát. Kdyby trenéři rozhodli jinak, tak to samozřejmě budu respektovat.

A když na druhé straně stojí Patrik Bartošák, dva roky nejlepší brankář extraligy, je to asi taková osobní výzva.
Já chci porazit každého. Je jedno, jestli tam stojí Fanda z Běšin, nebo Bartes. Vyhráli jsme, ale Bartes je skvělý gólman a podal výborný výkon. Vůbec se ti kluci třinečtí nemají za co stydět, byl to nádherný zápas. Sice moc gólů nepadlo a někteří diváci asi odešli trošku zklamaní, ale tenhle zápas byl přesně to, co jsme potřebovali.

Čím to, že pouhé dva dny po nervózní partii se Zlínem předvedete takhle disciplinovaný výkon odzadu?
My jsme před tím Zlínem hráli třeba tři čtyři zápasy výborně a zodpovědně dozadu. Proti Zlínu nás ale potrestala chvilková nekoncentrovanost. Na Třinec jsme se zase připravili a řekli si, ať se vrátíme k tomu, co nám vyhrává zápasy a co platí.

A jaktože jste byli najednou tak klidní? Trenér v neděli zmiňoval, že jste prohráli právě kvůli té přemotivovanosti a nervozitě.
Já si nemyslím, že to byl hlavní důvod, ale možná určitý aspekt. Protože v novinách proběhla určitá věc, která nás všechny trošku motivovala a někoho rozhodila. Možná to byl jeden z důvodů, ale určitě ne hlavní, proč jsme se Zlínem prohráli. Tentokrát do toho šli všichni s klidnou hlavou, bylo naším cílem podat zodpovědný výkon.

Vnímali jste, že možná hrajete o budoucnost? Ať už hráčů, nebo trenérů...
Já úplně nevím, jak to nahoře je. Jestli se má někdo v tomhle kádru měnit, nebo ne. Ale v kabině se říkalo, že to musíme udělat i pro sebe, že to po tom Zlínu i celkově dlužíme sami sobě. Myslím, že tenhle tým si zaslouží být na čele tabulky. Ani nevím, kolikátí jsme teď, ale myslím, že výkony podáváme takové, že bychom mohli být výš.

To je právě zajímavé. Máte třetí nulu z pěti zápasů, a mluví se o krizi a pomalu se odvolává trenér... Nepřijde vám to trochu zvláštní?
Tuhle situaci mi úplně nepřísluší komentovat. Je to prostě věc vedení. Jestli hlásí, že je krize, tak holt je krize. My jdeme na led, děláme svoji práci a snažíme se odvést maximum.

„Tuhle situaci mi úplně nepřísluší komentovat. Je to prostě věc vedení. Jestli hlásí, že je krize, tak holt je krize.“

A jak vás těší, že teď ob zápas držíte čisté konto?
Já bych moc nekřičel. Jak se říká, po každém posvícení přijde průjem (směje se). Takže uvidíme, jak to bude příště. Ale po tom Zlínu je pro nás ohromně důležité, jak jsme tenhle zápas odehráli.

Určitě vám zase pomohlo, že se hrálo hned po dvou dnech a neměli jste čas nad něčím hloubat.
Rozhodně. Já jsem na ten rytmus zvyklý z Ameriky, kde se hraje v podstatě pořád. Někdy i dva nebo tři zápasy v řadě. Nemám rád, když se týden hrabeme v tom, co bylo.

Navíc jste porazili mistra a lídra tabulky, to taky není ledajaká výhra. Vidíte to podobně?
Každý vyhraný zápas dodává sebevědomí. Tohle nás spíš uvede malinko víc do klidu a začneme si zase víc věřit, věřit našemu systému. Myslím, že nás to posune, protože to byl ohromně dobrý výkon od všech, bylo to týmové, ubojované. Po sto padesáté: Pochvala všem.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz