Třetí Čech se dočkal: pod smlouvou v NHL už je taky Kulich

Foto: nhl.com

Jako třetí český zástupce podepsal nováčkovský kontrakt v NHL útočník Jiří Kulich, kterého si v prvním kole vybrali Buffalo Sabres. Organizace to ohlásila na svých oficiálních stránkách.

Společně s ním si Sabres pojistili další výběry z prvního kola: konkrétně útočníky Matta Savoieho a Noaha Östlunda.

18letý Kulich uslyšel na draftu své jméno jako druhý Čech (celkově 28.).

Nyní už má podobně jako obránci David Jiříček a Tomáš Hamara v kapse vysněnou smlouvu.

Ve městě na břehu Erijského jezera se uvedl skvěle, na development kempu zanechal silný dojem. Buffalo se dokonce na sociálních sítích pochlubilo videem, kde mazácky proměnil samostatný únik. 

Českému prospektovi prostě sebevědomí nechybí. Vždyť hned v prvním rozhovoru po draftu prohlásil, že si chce v příští sezoně zahrát NHL.

Na domácí scéně za sebou Kulich nechal kompletní ročník v extralize: během 52 zápasů nasázel devět branek a přidal šest asistencí.

O vysokou draftovou pozici si pak řekl na jarním mistrovstvím světa osmnáctiletých. Turnaj zakončil jako jeho nejužitečnější hráč, z postu kapitána pomohl naší reprezentaci famózní bilancí 9+2 v šesti duelech.

„Je to nepopsatelný pocit, je to neskutečné. Splnil se mi další ze snů,“ září Kulich.

„Je to nepopsatelný pocit, je to neskutečné. Splnil se mi další ze snů.“

„Nijak jsem nad tím během kempu nepřemýšlel. Snažil jsem si jej co nejvíc užít a udělat maximum. Naštěstí se to podařilo,“ doplňuje.

V případě, že se šikovný centr bleskově prosadí do NHL, si v každém ze tří roků nováčkovské smlouvy vydělá 950 tisíc dolarů. 

Ještě před další fází plnění svého velkého snu se Kulich přidá k české reprezentaci do 20 let, která se aktuálně chystá na letní mistrovství světa v kanadském Edmontonu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz