Trenérská výzva v akci. Plzeň neuspěla, co Čiháka zaskočilo?

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Bitva Sparty s Plzní přinesla úplně všechno. Spoustu gólů, bitek, emotivních momentů i novinku v podobě trenérské výzvy. Jako první z extraligových trenérů po ní sáhl plzeňský Ladislav Čihák.

HokejkaTV

Ze druhé části uběhlo pouhých 38 sekund, když se domácí útočník Jiří Smejkal důrazně prodral až k plzeňské brance a poslal kotouč za Dominika Frodla. Hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek bez váhání signalizoval gól, sparťané se radovali ze snížení na 2:3.

Hosté ale o regulérnosti trefy nebyli pevně přesvědčení. Kouč Ladislav Čihák gestem ukázal, že využije trenérskou výzvu. Jeho požadavek směrem k arbitrům utkání zněl jasně: přezkoumat, zda se Smejkal nedopustil nedovoleného bránění gólmana.

„Měli jsme na tribuně svého člověka, zároveň jsme celou situaci sledovali taky ze střídačky. Viděli jsme, že hráč soupeře vjel do brankoviště, do něhož se kotouč dostal až po kontaktu s brankářem," vysvětluje Čihák, proč sáhl po Coach Challenge.

Sudí Antonín Jeřábek s Oldřichem Hejdukem zamířili do boxu časoměřičů, situaci zkoumali na tabletu a zároveň konzultovali s kolegou u videa Petrem Blümelem. Podle nich proběhlo vše podle pravidel, původní verdikt zůstal nezměněn a gól platil.

Plzeň při neúspěšném pokusu přišla o další šanci využít trenérskou výzvu a navrch i i možnost vyžádat si oddechový čas. „Rozhodnutí rozhodčích respektuju. A i když to nevyšlo, trenérská výzva je pro hokej posun. Je správně, že tady je," hlásí Čihák.

„Jediný nedostatek je, že sudí nám vůbec nevysvětlil, proč branku uznal. Myslím, že by měl předstoupit a zhodnotit situaci, jak ji viděl a vyhodnotil. Bohužel ale jen ukázal na středový kruh, že gól platí. Nic nevysvětlil," doplňuje zklamaně Čihák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz