Treille vyhlíží souboj s Čechy. Stát se může cokoliv, věští střelec Dynama

Foto: iihf.com

13. května 2018, 14:21

Jan Šimek

V extralize nastupoval za Kladno a pražskou Spartu, v současné době patří pardubickému Dynamu, ale nyní navlékne dres francouzského národního týmu v bitvě s českou reprezentací. Útočník Sacha Treille patří ke klíčovým ofenzivních zbraním Francie na světovém šampionátu. Dal dva góly, pravidelně chodí na přesilovky a teď bude ohrožovat českou branku. „Samozřejmě jste favoritem. Máte skvělý tým, který jste posílili,“ hlásí.

Nový fanshop

Francouzský tým splnil hlavní cíl. Z pěti zápasů na mistrovství světa urval dvě výhry – Bělorusům nasázel šest branek a díky vítězství nad Rakouskem v poměru 5:2 si zajistil záchranu mezi elitou. Francouzi si tedy zahrají na světovém šampionátu i příští rok. „Už máme uhráno, co jsme potřebovali. „Už máme uhráno to, co jsme potřebovali. Nyní mohou naše ambice stoupat,“ říká Sacha Treille v rozhovoru pro pardubický web.

Právě on dvěma góly řídil páteční výhru nad Rakušany. „Potřebovali jsme získat tři body, a že jsem vstřelil dva góly? O to větší jsem měl radost. Byl to těžký zápas. Jsem rád, že jsme jej zvládli a teď už se těšíme na vás,“ pokračuje třicetiletý útočník, který si v Česku kromě Pardubic zahrál za Kladno, Spartu, Ústí nad Labem, Beroun či Litoměřice.

Jiří Kalous před zápasem s Francií

Zápas proti českým hokejistům pro něj bude samozřejmě prestižní. „Ano, to je jasné. Přiznávám, že to pro mě znamená trochu víc. Samozřejmě jste favoritem, máte skvělý tým, který jste posílili. Začíná se ale za stavu 0:0 a může se stát cokoliv,“ usmívá se.

„Bude to ale náročné a ohromně těžké utkání. Budeme hrát obětavě, jeden pro druhého. Žijeme si tady náš sen, ale chceme francouzský hokej posouvat dál. Už bychom rádi vyhrávali i nad týmy světové top úrovně, kam řadím i Českou republiku,“ dodává jedním dechem.

Martin Nečas odpovídal na otázky fanoušků

Rodák z Grenoblu může srovnávat. Nastupuje už na svém desátém mistrovství světa elitní divize. Jak se mu líbí v Kodani? „Je to tu skvělé! Všechno je fajn, nic nám nechybí. Máme parádní hotel, na zápasy chodí hodně fanoušků. Jediným mínusem je nekvalitní led, ale to je pro všechny týmy stejné. Jsem opravdu rád, že tu mohu být,“ pochvaluje si.

„Jsem hrdý na to, že mohu reprezentovat svou zemi. Často se hraje ve vysokém tempu. S Francií chceme dosáhnout na co nejlepší výsledek. Uvidíme, kam až se probojujeme,“ uzavírá Sacha Treille.

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz