Trefa do prázdné? To mi jde, směje se oživený Irgl a děkuje fanouškům

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Roman Vlach za Třinec dvě branky, Zbyněk Irgl za Olomouc gól a asistence. Dva aktéři nedávné výměny jakoby se na dálku přetahovali o to, který z týmů z ní vyšel lépe. V Pardubicích sice 37letý útočník svůj debut trefou neosladil, i když šanci měl. Domácí premiéru si ale užil o to víc. Prsty měl v úvodní brance duelu, sám pak pohřbil naděje Mladé Boleslavi gólem do odkryté klece. Za tohle entrée ho olomoučtí fanoušci náležitě odměnili. „To jsou momenty, pro které člověk ten hokej hraje,“ rozdával Irgl úsměvy po vítězné děkovačce.

Plekanec Chance liga

Hned po přesunu na Hanou se Zbyněk Irgl netajil tím, že výměnu uvítal. A rozhodně nemlžil. Po domácí premiéře rozdával v hloučku novinářů úsměvy, ani stopy smutku po tom, že se mu mezi Oceláři nedařilo. Naopak měl důvod k opačným emocím. Domácí debut v novém působišti si zpříjemnil asistencí a gólem jistoty do prázdné branky při mladoboleslavské hře bez brankáře. 

„Říkal jsem si, že do prázdné brány mi to jde,“ rozesmál se. „Vilda (Burian) to udělal výborně, odblokoval hráče a přede mnou už opravdu byla jen prázdná branka,“ popisoval svůj gól. 

První trefa Zbyňka Irgla za Olomouc

První trefě za Moru nebyl daleko už na ledě Pardubic. I proti Mladé Boleslavi mohl jásat o něco dříve. Nejprve napálil břevno, pak marně doléhal na soupeřově brankovišti. Ulevilo se mu, když pak přesně zamířil do odkryté branky? „Asi jo. Chtěl jsem dát gól, to v každém případě. Co bylo pro nás ale důležité, jsou tři body. To ten zápas dělá takový, jaký jsme ho chtěli mít,“ uvedl. „Po dvou porážkách to byl důležitý zápas,“ dodal.

Hanáci si slušný základ položili během 26 vteřin už v sedmé minutě utkání. Nejprve šikovnou tečí pokořil Brandona Maxwella v brance Bruslařů Petr Strapáč, jen o chvíli později na něj navázal Jakub Herman. Mladoboleslavští se ale nevzdali a do 29. minuty se na Olomouc dotáhli.

„Říkal jsem si, že do prázdné brány mi to jde.“

„Boleslav je vždycky nepříjemná. Věděli jsme, že výborně bruslí, všechno to tlačí dopředu. Chtěli jsme si dát pozor hlavně na to, ať nás někde nepřečíslí, ať nepropadneme. Myslím, že se nám to povedlo,“ hodnotil po výhře, kterou zařídil jeho spoluhráč z útoku Vilém Burian. „Ten jeho gól nám strašně pomohl. Jít do třetí třetiny za stavu 3:2 bylo o něčem jiném, než kdyby to bylo vyrovnané,“ dodal Irgl.

Kvůli četné absenci v obranných řadách kohoutů si stříbrný medailista z mistrovství světa z roku 2006 během přesilovek vyzkoušel i roli falešného obránce. Pro něj ale nešlo o nic extra nového. „Už jsem to hrával,“ prozradil a hned doplnil: „Teď teda v Třinci míň,“ řehtal se a narážel na svou malou vytíženost v Třinci.

Eberle odvolal trest. Proč si brát výhodu, když to nebyl faul, tvrdí

Úsměv mu nezmizel ani při otázce na pozápasovou děkovačku s olomouckými fanoušky. „Slyšet, když celý stadion skanduje vaše jméno, je pěkné. Chtěl bych za to fanouškům poděkovat. To jsou momenty, pro které člověk ten hokej hraje. Vidět plnou halu, spokojené fanoušky, kteří si to užívají, to je na hokeji to nejlepší,“ neskrýval radost.

Výměna, která se udála hned v první den nového roku, tak zatím může těšit oba tábory. Roman Vlach, jenž k Ocelářům za Irgla zamířil, totiž dvěma góly režíroval vítězství nad Chomutovem. Už předtím navíc zapsal asistenci proti Spartě. A jak už bylo řečeno, v Olomouci se o spokojenost z výměny Irgl stará také velmi dobře. „Zbyněk ukázal své schopnosti, branku do prázdné branky si zasloužil. Je to určitě velká posila mančaftu,“ ocenil ho Jan Tomajko, asistent trenéra Hanáků.

>> Hattrick? To už bych chtěl moc, i tak to bude drahé, ví Ocelář Vlach

Potrvá oboustranné nadšení z trejdu? A povede třeba i k prodloužení stávajících měsíčních hostování? Odpověď se dozvíme nejpozději 31. ledna, kdy končí období přestupů. 

Sestřih utkání HC Olomouc – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz