Třebíčští hráči i fanoušci darovali krev. Asi budu chodit častěji, říká Král

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Hráči, realizační tým a fanoušci Horácké Slavie ve středu darovali krev. „Mám velkou radost, že přišlo čtrnáct prvodárců, což je vynikající. Jsou dny, kdy nemáme žádného," poděkovala za odběrové středisko v Třebíči Marie Dudíková.

Nový fanshop

Z třebíčských hokejistů přišli na odběr obránce Tomáš Kaláb a útočníci Michal Vodný, Petr Kratochvíl, Ondřej Malec a Tadeáš Král. „Mně podobné věci nevadí, ani jsem z toho neměl obavy. Jen to lehce štíplo, tomu se snad ani nedá říct, že by to nějak bolelo,“ usmál se Král v rozhovoru pro hstrebic.cz

„Až dnes jsem se dozvěděl, že mám vzácnou krevní skupinu. Paní vrchní sestra mi o ní pověděla pár zajímavých věcí. Asi teď budu chodit častěji. Je to hezký pocit, že jsem třeba udělal dobrou věc,“ dodal šikovný centr.

„Jen to lehce štíplo, tomu se snad ani nedá říct, že by to nějak bolelo.“

Životodárnou tekutinu darovali také kustod Jaroslav Sýkora, vedoucí týmu Luděk Popela a několik fanoušků. „Tahle akce mě nakopla k tomu, abych šel darovat, už dlouho jsem se k tomu totiž chystal. Byla to ideální příležitost, abych skončil s přemlouváním se a konečně začal. Navíc bylo super se tady potkat s hráči. Jsou to úplně obyčejní kluci, kteří si na nic nehrají,“ vypráví na klubových stránkách třebíčský příznivec Jan Kučera.

Tadeáš Král byl z akce nadšený.

Tadeáš Král byl z akce nadšený. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

„Darovat krev je pro mě samozřejmost. Je to bezbolestné a kromě dne volna v práci nebo škole přináší i velmi dobrý pocit z toho, že jsem právě někomu pomohl nebo třeba i zachránil život. A to už přece stojí za to," dodal další z fanoušků a zároveň redaktor klubového webu Jiří Mokrý. „Pomoci někomu by mělo být pro každého člověka základní motivací, a tohle je ten nejlepší způsob."

Všichni dárci, kteří se zapojili do akce Červená, barva našeho života, měli šanci získat dvě sezonní permanentky a poukázku do fanshopu Horácké Slavie. 

Červená, barva našeho života je společný projekt Fakultní nemocnice Brno, odběrového střediska v Třebíči a třebíčského hokejového klubu. Cílem je získat nové dárce krve a podpořit ty stávající. Akce vznikla tento rok jako součást oslav k 90. výročí od založení Horácké Slavie.

Ondřej Malec.

Ondřej Malec. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz