Třebíč zkouší Svobodu. Trenér Pokorný schází kvůli delší nemoci

Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

Horácká Slavia má za sebou první duel přípravy, ve kterém porazila extraligovou Kometu 3:2. V utkání se objevil i 23letý útočník Matyáš Svoboda, který je v Třebíči na zkoušce.

Svoboda vyhrál v roce 2017 Memoriál Ivana Hlinky, dnešní Hlinka Gretzky Cup. Po zkušenosti v zámořské OHL nebo USHL se vrátil v průběhu sezony 2018/2019 do svého rodného Chomutova.

Pět startů zapsal v extralize, jinak ale působil o patro níže.

Zahrál si zde za Piráty, Kadaň, Ústí nad Labem a minulý rok za Kolín. Za Kozly stihl 33 utkání včetně play off (1+5). Dvakrát vypomohl také druholigové Příbrami.

Teď zabojuje o smlouvu v Třebíči, zasáhl už do klání proti Kometě. Tým z Vysočiny nasadil do hry i mladé útočníky: Sebastiana Bartese a Davida Michalčuka.

Foto: Sabina Prokešová, hstrebic.cz

V Třebíči je na zkoušce kromě Svobody i forvard Matěj Tomajko a bek Petr Krejčí. Syn hlavního trenéra Olomouce dokonce skóroval proti Kometě, nahrával mu právě Krejčí.

„Máme v plánu tyto hráče nasadit i do dalšího zápasu v Českých Budějovicích," prozradil pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

„Důvodem jeho nepřítomnosti je nemoc déletrvajícího charakteru a vyžaduje tudíž delší dobu léčení."

Ten neměl po boku při prvním duelu Kamila Pokorného, sportovního manažera a hlavního kouče v jedné osobě.

„Důvodem jeho nepřítomnosti je nemoc déletrvajícího charakteru a vyžaduje tudíž delší dobu léčení. Celá HST přeje Kamilovi brzké uzdravení!" uvedla Horácká Slavia ve svém prohlášení.

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

Tým tak zatím trénují Jaroslav Barvíř s Davidem Dolníčkem, koučem brankářů je Jaroslav Odehnal.

Aktuální kádr SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci: Lukáš Forman, Michal Furch, Jiří Hunkes, Daniel Poizl, David Tureček, Antonín Bořuta, Petr Krejčí.

Útočníci: Ladislav Bittner, Martin Dočekal, Radim Ferda, Miroslav Holec, Václav Krliš, David Michálek, Matěj Novák, Matěj Psota, Vojtěch Šilhavý, Michal Vodný, Matěj Tomajko, Matyáš Svoboda, Sebastian Bartes, David Michalčuk.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SK Horácká Slavia Třebíč (@hstrebic)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz