Trávníčkův gól? Tohle trefí jednou za sto let, hlásí Klhůfek. Chválí Peterse

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Piráti přivítali v podkrušnohorském derby Litvínov a podle vyčkávací hry obou týmů se zdálo, že se bude na úvodní gól čekat až do závěrečné sirény, jenže domácí do třetí třetiny vstoupili velmi rázně a prosadili se už po 37 sekundách. Potom domácí mohli hned odskočit, což se jim ale nepovedlo a nakonec podlehli 1:2 v prodloužení. „Ve třetí části jsme duel mohli zlomit na 2:0, to už by pro ně bylo neřešitelné,“ domnívá se Pavel Klhůfek.

Nový fanshop

Piráti do utkání vstoupili s porážkou v Liberci, kde rozhodly přesilové hry domácích. Bílí Tygři vyhráli těsně 2:1 a oba góly vstřelili právě ve výhodě o jednoho hráče. „Bylo to hodně opatrné. V Liberci jsme měli deset vyloučení, takže jsme si řekli, že se na disciplínu musíme více soustředit, abychom nebyli vylučovaní. Čekalo se, kdo udělá chybu,“ řekl Pavel Klhůfek.

Podkrušnohorské derby bylo dlouho vyrovnané, na branku se čekalo až do 41. minuty, kdy se prosadil Masi Marjamäki po povedené souhře právě s Klhůfkem. Finský útočník přinesl do chomutovské hry rychlost a spolu s Radkem Dudou stáli za zvednutím celé hry Růžičkovy družiny. „Masi je výborný hráč. Je na něm vidět, že je to Fin. Hodně bruslí, hraje do těla a je tam ten severský styl vidět,“ pochvaluje si zlínský rodák spoluhráče.

Na vedoucí branku Pirátů mohl hned z dalšího střídání navázat zadák Ronald Knot, jenž ukázal útočné choutky a vyrazil kupředu, ránu mu poté zastavila tyčka Janusovy klece. „Mrzí mě, že jsme neurvali tři body, protože jsme na to šance měli. Ve třetí třetině jsme zápas mohli zlomit na 2:0, to už by pro ně bylo neřešitelné. Bohužel jsme gól dostali naopak my,“ smutní subtilní forvard.

„Justin Peters je vynikající gólman. On je neposkvrněný úvodními porážkami, takže je to pro něj výhoda. Můžeme to na něm postavit, protože co chytí, je neuvěřitelné.“

Verva vyrovnala zásluhou kapitána Michala Trávníčka, který z nulového úhlu trefil bližší šibenici Petersovy branky. „Justin nás držel celý zápas, stejně jako v Liberci, ale pak dostal nešťastný gól. Rozhodně nebyl jeho. Tohle trefí jednou za sto let, už se mu to nikdy nepovede. Justin to dostal do masky a pak to šlo do brány. To se prostě stane,“ ví rychlý bruslař.

S příchodem Justina Peterse dostali Chomutovští v brankovišti větší jistotu, za dva zápasy inkasovali čtyři góly, jenomže pokaždé o jeden méně dali. „Je to vynikající gólman,“ smeká Klhůfek. „On je neposkvrněný úvodními porážkami, takže je to pro něj výhoda. Můžeme to na něm postavit, protože co chytí, je neuvěřitelné,“ pokračuje v chvále.

Přestože se i letní posily zapracovaly do mužstva, příchody v průběhu rozjetého ročníku byly velmi znatelné. „Vždycky, když někdo přijde, tak čekám, že to bude dobrý hráč. Nemůžu říct, že ten má blbé kalhoty, tak bude i blbý hráč. Každý hráč, který přijde, je pro nás impuls,“ připouští.

I přes zlepšený výkon se Chomutovští dostávají k bodům těžko. Momentálně mají na kontě tři plné výhry, dvě ztracená prodloužení a s tím jedenáct bodů. „Když máte deset bodů, tak jste zabrzdění pořád. Chceme hrát poctivě dozadu, abychom nedostávali góly. Kdybychom to proti Litvínovu vydrželi a dali bychom ve třetí třetině o gól víc, všichni by nás nosili na rukou, že jsme to parádně ubránili a pak rozhodli. Bohužel, tak to není. Vyrovnali, rozhodli v prodloužení a mají bod navíc,“ vrací se ještě k duelu.

V Chomutově se v letošním ročníku odehrálo první derby a opět se neslo ve znaku vyprodaného stánku Pirátů, jako bylo zvykem v předchozích letech. „Bylo to znát i na stadionu, že se jedná o derby, přišlo hodně lidí a atmosféra byla úplně jiná. Máme skvělé fanoušky, tak doufám, že budou chodit pořád,“ přeje si Pavel Klhůfek na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz