Trávníček zaskočil v obraně. Máme málo beků, vysvětluje

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

„Každá série jednou skončí,“ mohou si říkat fanoušci a hokejisté na severu Čech, kde po šesti perfektních zápasech litvínovská VERVA přišla o svou neporazitelnost.

Plekanec Chance liga

Po odchodu Karla Kubáta do ruské KHL, zranění Daniela Sørvika nebo trestu pro Marka Baránka se Chemikům rozpadla téměř celá obrana. Proti Třinci v ní proto zaskočil kapitán Michal Trávníček, jinak útočník.

Prohráli jste po šesti zápasech. Jednou to asi přijít muselo, co myslíte?
Je jasné, že nejde vyhrát všech dvaapadesát zápasů. Akorát je škoda, že to přišlo doma. Máme dva zápasy o víkendu na domácím ledě, tady by se měly sbírat body.

Co tomu chybělo? Bylo hodně střel i šancí.
Podle mého názoru rozhodla první třetina, ve které jsme neměli úplně dobrý pohyb. Stejně jako v posledním zápase s Olomoucí v první třetině. Nehrajeme dobře na puku a pak se to těžko dohání.

Může být řeč i o nějakém uspokojení?
To si nemyslím. Víme, že jsme měli dobrý start, ale to je celé. Naopak bychom toho měli využít, že po jedné porážce nemusíme panikařit. Jenom se musíme vrátit k tomu, co nám ta předešlá utkání vyhrávalo.

„Je málo beků, tak je potřeba to takhle poskládat."

Odehrál jste utkání netradičně v obraně, bylo to z důvodu marodky?
Ano, je málo beků, tak je potřeba to takhle poskládat. Ze začátku utkání jsem se trochu hledal, ale pak už jsem se dostal do zápasu a bylo to v pohodě.

Po jaké době jste odehrál utkání v obraně?
To moc netuším, možná někdy předloni. Spíš, když je potřeba v průběhu zápasu, tak to zalepím, nemám s tím problém. Už v týdnu byla tato varianta ve hře.

Hráli jste minutu a půl v oslabení tři proti pěti, to byl asi hodně velký záhul, že?
Je škoda, že nás to nenakoplo. Takovéto momenty občas to utkání překlopí, bohužel jsme toho nevyužili. Navíc zanedlouho jsme byli znovu v oslabení, takže to bylo těžké.

Vaše role v oslabení je většinou napadat obránce, honit puk, ale tentokrát to bylo všechno jinak.
Tak to je hokej, hraje se na obou koncích hřiště. Hodnocení bych ale radši nechal na jiných.

„Je jasné, že nejde vyhrát všech dvaapadesát zápasů."

Kolikrát jste se snažil hrát puk místo hráče, což vám také není příliš vlastní?
Ano, ale bylo to potřeba. Chybělo nám to hlavně v první třetině, rychlý přístup na hráče s pukem. I přes to, že byli před zápasem v tabulce předposlední, tak mají hodně šikovné hráče. Když jim necháte prostor ve své třetině, tak toho dokáží dobře využít. Jasně, je lepší hráče dohrát, ale když jste v souboji včas, tak můžete jít jenom do puku.

Z tribuny to vypadalo, že spousta střel končila na chráničích bránících hráčů.
Ano, toho jsem si taky všiml, že nám toho hodně zablokovali. Je těžké, když propálíte prvního hráče, ale za ním je hned připravený další tu ránu koupit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz