Trávníček dostal stopku za blikanec v Hradci, poslal Pichého na mantinel

Foto: Roman Turovský, hcverva.cz

24. listopadu 2018, 16:42

Adam Bagar

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík řešil zbytečný zákrok litvínovského Michala Trávníčka na hradeckého Sébastiena Pichého, kapitán Vervy za něj dostal stopku na dva zápasy.

Jágr Chance liga

Na světelné kostce svítil čas 59:57, když to Michal Trávníček u mantinelu přehnal s důrazem a postaral se o vyhrocený závěr jinak poklidného zápasu. Za zákrok na Sébastiena Pichého si vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení.

Kromě arbitrů Jana Hribika a Lukáše Bejčka teď litvínovského útočníka potrestal také Viktor Ujčík, jenž sáhl k trestu nepodmíněného zastavení činnosti na dva zápasy. Trávníček tak přijde o atraktivní duely s brněnskou Kometou a libereckými Bílými Tygry.

Zákrok Michala Trávníčka na Sébastiena Pichého

„Michal Trávníček si musel být dobře vědom zranitelného postavení protihráče, přesto v dané situaci neudělal nic, čím by minimalizoval následky střetu. Naopak vedl zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a se zvýšenou razancí do oblasti zad,“ hlásí Ujčík.

Smoleňák se chtěl prát! Dali bychom si po hubě jako chlapi, vysvětluje »

Podle něj Trávníček nešetrným způsobem ohrozil Pichého zdraví. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že nebyl kromě dvou uložených pokut ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny za filmování za poslední dva roky disciplinárně trestán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz