Tragédie v Kanadě: Autobus s mladými hokejisty havaroval. Zemřelo 14 lidí

Foto: twitter.com/HumboldtBroncos

7. dubna 10:22

Jan Šimek

Děsivá tragédie se stala v Kanadě. V noci z pátku na sobotu došlo ke srážce kamionu s autobusem, který převážel juniorský tým hokejistů Humboldt Broncos na semifinálový zápas play off Saskatchewanské juniorské ligy. Kvůli dopravní nehodě přišlo o život 14 lidí. Dalších 14 je zraněno, tři z nich jsou v kritickém stavu.

Plekanec Chance liga

Ke srážce došlo asi 30 kilometrů od města Tisdale v Saskatchewanu, kdy kamion narazil do boku autobusu. Broncos mířili k pátému utkání semifinálové série do Nipawinu, od svého cíle byli asi 30 kilometrů, když se stala vážná nehoda.

Na palubě bylo v době střetu 28 lidí včetně řidiče. Nehodu nepřežilo 14 z nich. Dalších 14 zraněných osob putovalo do nemocnice, tři z nich jsou v kritickém stavu. Do akce byly kromě jiného nasazeny také tři záchranářské vrtulníky. Na soupisce Humboldt Broncos naštěstí nefiguruje žádný český hráč.

Ze zimního stadionu v Humboldtu se mezitím stalo improvizované krizové centrum, kde lidé zjišťují bližší informace. „Naše myšlenky a modlitby jsou s rodinami zaměstnanců, sportovců i všech, kteří byli touto hroznou tragédií zasaženi. Rodina Broncos je v šoku. Snažíme se naši ztrátu zvládnout,“ uvedl šéf klubu Humboldt Broncos Kevin Garinger.

Kondolence přichází od mužstev NHL, organizace nabízejí pomocnou ruku. K neštěstí se vyjádřil také kanadský premiér Justin Trudeau. „Nedokážu si představit, co nyní prožívají rodiče. Myslím na všechny, kterých se dotkla tato strašlivá tragédie,“ napsal na Twitter.

Soustrast vyjádřil také Český svaz ledního hokeje

Organizaci Humboldt Broncos vyjádřil svoji upřímnou soustrast v souvislosti s tragickou dopravní nehodou, při níž cestou k juniorskému utkání zahynulo čtrnáct členů klubu, také Český svaz ledního hokeje. Prezident ČSLH Tomáš Král tlumočil prostřednictvím Hockey Canada soustrast a podporu rodinám, příbuzným a přátelům obětí nehody.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz