Tradiční pronásledovatel favoritů. Třebíč vsadí na mládí i Erata s Dolníčkem

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

WSM Liga má čtyři favority: Karlovy Vary, Kladno, Slavii a České Budějovice. Pak jsou týmy, které je mohou potrápit. Mezi ně patří i Horácká Slavia.

Plekanec Chance liga

Třebíč nemá postupové ambice, přesto za posledních pět sezon jen jednou chyběla mezi pěticí nejlepších týmů WSM Ligy. 

V horní polovině tabulky by se mohla pohybovat také letos: má totiž skvělého brankáře Pavla Jekela a zajímavý útok. Otázkou je kvalita obrany, jež hodně utrpěla odchodem Jana Zdráhala. 

Třebíčský kádr pro start sezony ovšem není konečný. Zajímavá jména by mohla přijít z partnerské Komety – minimálně jeden obránce a možná dva útočníci. Námi předpokládaná síla mužstva (viz níže) by se tak měla alespoň o dva body zvýšit.

Osobnost týmu – Roman Erat

Osmatřicetiletého útočníka čeká po návratu do Třebíče čtvrtá sezona v první lize. V těch předcházejících sbíral okolo bodu na zápas. 

Roman Erat.

Roman Erat. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (10/15): Pavel Jekel zvládl první sezonu v profesionální soutěži výborně. Nedostával zbytečné góly a dokonce nakoukl do extraligy. Letos by mohl mít na výkony týmu ještě zásadnější vliv a mohl by se zařadit mezi absolutní brankářskou špičku WSM Ligy. Dominik Svoboda je ideální parťák a zaskočit může i talentovaný junior Lukáš Dostál. 

Obránci (6/15): Přes léto se obměnila skoro celá třebíčská obrana: skončili Jan Zdráhal s Jánem Nikem, kteří v základní části nasbírali dohromady 41 bodů. S Kometou se připravuje jedenáctibodový Tomáš Bartejs a do Žďáru odešel zkušený Martin Lojek. Horácká Slavia si hodně slibuje od navrátilce z Jihlavy Tomáše Kalába, užitečného beka do přesilovek. Po dvou sezonách v Přerově zamířil do Třebíče spolehlivý Lukáš Vágner, který si v přípravě počínal skvěle. Obětavost charakterizuje Václava Čejku. Na marodce začne sezonu pardubický mladík Karel Nedbal. Až se po zhruba šesti týdnech vrátí, mohl by být velmi platný. Je možné, že přijde ještě další posila. Třebíč měla zájem například o Filipa Dundáčka, ten se ale upsal Vsetínu.

Útočníci (8/15): Jedinými třicátníky v třebíčském útoku jsou osmatřicetiletí David Dolníček s Romanem Eratem. Oba by měli stejně jako v předcházejících ročnících hrát v první formaci a právě na nich bude ležet největší zodpovědnost za výkony mužstva. O góly se bude starat Richard Kristl, šestý nejlepší střelec loňského ročníku. Mimořádnou technikou baví diváky Michal Vodný. Novou posilou je Jan Veselý, který je typickým silovým centrem, co cloní brankáři a dokáže vybojovat kotouče v rozích mantinelu. Všestranným útočníkem je Silvester Kusko, který umí dobře bránit i podporovat ofenzivu. Dostatek prvoligových zkušeností mají důrazný Ondřej Malec a agilní Jan Wasserbauer. A pak je tu zástup talentů v čele s Matějem Novákem. Konkurence v třebíčském útoku je už teď velká.

Ostatní (6/10): Třebíč sice není brněnskou farmou, spolupráce je nicméně úzká. To má velké výhody, zvlášť když je Kometa úřadujícím šampiónem, ale i své nevýhody. V létě se hovořilo o hráčské pomoci od legendy NHL a třebíčského odchovance Patrika Eliáše. Jeho starty ve WSM Lize podle všeho stále nejsou vyloučeny.

CELKEM: 30/55.

Soupiska 

Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda, Lukáš Dostál, Roman Šoustal.

Obránci: Tomáš Kaláb, Václav Čejka, Lukáš Vágner, Lukáš Hort, Jiří Wasserbauer, David Sedláček, Lukáš Spurný, David Brančík, Karel Nedbal. 

Útočníci: Roman Erat, David Dolníček, Richard Kristl, Michal Vodný, Silvester Kusko, Ondřej Malec, Jan Wasserbauer, Lukáš Paták, Tadeáš Král, Matěj Novák, Tomáš Mlynář, Aleš Heinrich, Radim Ferda, Petr Kratochvíl, Jakub Kadlec, Jan Veselý, Luboš Horký, Jozef Huňa.

Změny v kádru

Příchody: Tomáš Kaláb (Jihlava), Lukáš Vágner (Přerov), Karel Nedbal (Pardubice, zkouška), David Sedláček (jun. Kometa), Lukáš Spurný (jun. Olomouc, zkouška), David Brančík (Berlin River Drivers, FHL, zkouška), Michal Vodný (Znojmo), Jan Veselý (Mountfield, zkouška), Tadeáš Král (Přerov), Aleš Heinrich (jun. Jihlava), Tomáš Mlynář (jun. Kometa), Radim Ferda (jun. Kometa), Petr Kratochvíl (Přerov), Jakub Kadlec (Hodonín, zkouška), Luboš Horký (jun. Kometa).

Odchody: Lukáš Blaha (Kadaň), Martin Lojek (Žďár n/S), Ján Niko, Milan Přibyl (konec kariéry), Jan Zdráhal (Jihlava), Dalimil Mikyska (Kometa), Martin Čech (konec kariéry), Marcel Juráň (Žďár n/S), Jan Milfait (Havl. Brod), Petr Mrázek (Ml. Boleslav), Tomáš Havránek (Kometa), Radim Zohorna (Kometa), Matěj Psota (Benátky n/J).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Michal Vodný
Když hrál v Olomouci první ligu, patřil k hokejově nejzábavnějším hráčům v soutěži. O patro výš už ale tak produktivní nebyl a moc gólů nedal ani v minulé sezoně ve Znojmě. V Třebíči má ideální příležitost, aby dokázal, že může být přínosný i v produktivitě. 

Michal Vodný.

Michal Vodný. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Citelný odchod – Jan Zdráhal
Obráncem, jakým je Jan Zdráhal, by nepohrdl žádný tým WSM Ligy. Není divu, že po něm sáhl extraligový nováček z Jihlavy. Třebíč tím ztratila beka číslo jedna.

Koho sledovat? Richard Kristl
Už v minulé sezoně bojoval o korunu pro krále střelců. Kdo ví, třeba ji vyhraje letos. Kristl má jedinečný čich na góly. Podobný, jaký měl dřívější třebíčský kanonýr Lukáš Havel. 

Mohl by zazářit – Lukáš Vágner
V přípravě si vedl velmi dobře: hrál takřka bez chyb a situace řešil správně. Mohl by patřit k nejspolehlivějším defenzivním bekům celé soutěže.

Talent – Matěj Novák
V zástupu brněnských talentů – jako jsou Filip Král nebo Martin Nečas – působí možná nenápadně, ale přechod mezi muže zvládá velmi rychle. Existuje dokonce varianta, že začne sezonu v elitním útoku vedle Romana Erata a Davida Dolníčka.

Trenéři – Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř
Sobotka patří k trenérským nadějím. Ve žďárské mládeži pomáhal Martinu Nečasovi, Tomáši Havránkovi či Martinu Kautovi. Slušně zvládl i první sezonu u mužů – Třebíč skončila pátá. Na konci sezony sbíral zkušenosti na stáži v Kometě.

Martin Sobotka.

Martin Sobotka. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Přípravné zápasy
Třebíč 2:2 Kometa
Přerov 3:0 Třebíč
Třebíč 5:3 Žďár n/S
Třebíč 3:2 Prostějov
Žďár n/S 2:3sn. Třebíč
Třebíč 5:0 Šumperk
Třebíč 0:1 Vsetín
29. srpen – Prostějov vs. Třebíč
31. srpen – Vsetín vs. Třebíč

Chronologická umístění
2009/2010 – 5. místo
2010/2011 – 10. místo
2011/2012 – 8. místo
2012/2013 – 4. místo
2013/2014 – 4. místo
2014/2015 – 3. místo
2015/2016 – 11. místo
2016/2017 – 5. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz